Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці проти встановлення загальнобудинкових газових лічильників

Полтавці проти встановлення загальнобудинкових газових лічильників

У Полтаві триває протистояння з газовиками: люди проти встановлення загальнобудинкових газових лічильників. Вранці, коли працівники підприємства  приїхали встановлювати засіб обліку, жителі будинку на вул. Докучаєва, 3  вийшли у двір  завадити проведенню робіт. Докладніше - у сюжеті моїх колег.

Тамара Вікторівна мешкає в квартирі сама . Якщо газовий лічильник буде спільним, за кого і за що платитиме, не розуміє. Каже, тому і вийшла, аби не дати газовикам зробити зрівнялівку.

Тамара Бурмістрова, жителька будинку: Я живу одна и отсутствую часто: то на даче, то родственники больные, я у них нахожусь. От меня, допустим, неделю нет. А чем тогда, как платить? Расчитываю на свои доходы на свою пенсию, другой возможности - нет.

Люди проти, аби загальну кількість використаних будинком кубометрів газу ділили на всіх порівну.

Сергій Агеєв, мешканець будинку: Я три года работал энергетиком и сдавал отчеты по газу промышленных счетчиков. Ситуация такова: ни один человек, даже я, как специалист, не смогу проконтролировать расход газа на дом.

Зоя Соломатова, жителька будинку: Люди многие с полвосьмого стоят , с 7 часов. Сегодня нежарко. Насколько выдержат люди еще тут стоять, я не знаю. Если они приедут и молча установят, мы ж тоже не каждый день сидим. 

Тамара Бурмістрова, жителька будинку:  Я хочу платить за себя, поэтому я только за индивидуальный счетчик.

Всього у будинку - сто квартир.  Мешканці  підготували звернення до керівництва "Полтавагазу" з проханням встановити їм безкоштовно індивідуальні лічильники.

Ніна Агеєва, жителька будинку: Подписались больше 80 процентов жильцов. Гринчаку, голові правління "Полтавагаз" .  Зараз ми підготовили пісьмо, отдамо його людям, які приїдуть устанавлівать. А раньше ми теж писали. Вони відповідали, що нєт такой возможності.

Представник "Полтавагазу" Сергій Шулепа, який приїхав з групою встановлювати лічильник, повідомив:

Юрій Шулепа, представник"Полтавагазу": Насильно ми не маємо права і не можемо вам його поставити.

Всього у Полтаві відмовилися встановлювати спільні лічильники мешканці понад 40 будинків. Про це телефоном повідомив перший заступник голови правління ПАТ» Полтавагаз» Сергій Мокрий. За його словами, у разі відмови споживачеві може бути змінено режим нарахування природного газу. 

Сергій Мокрий, перший заступник голови правління ПАТ "Полтавагаз": Наприклад на плиту газову 4,4 куба на 1 людину в місяць. Людина може бути переведена на граничні норми 9,8 куба на одну одиницю. Це практично в 2,3 рази людині прийдеться платити.

За словами Сергія Мокрого,  на 2016-2017 роки запланували встановити близько 450-ти загальнобудинкових лічильники. Нині в обласному центрі їх понад 40. До кінця року збираються встановити ще близько 350 лічильників.