Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Ковалівці Полтавського району ковалі демонстрували свої вироби

У Ковалівці Полтавського району ковалі демонстрували свої вироби

Квіти,  підставки, витончені фігури з дерева та металу. У селі Ковалівка Полтавського району майстри ковальського ремесла демонстрували свої вироби. На святі «заліза й вогню»  та різьблення  побували наші журналісти.

Костянтин Юрченко почав займатися  ковальством  у 2011му  році. Будучи студентом, розповідає  хлопець, заклався, що  зможе зробити залізну троянду. І зміг. З того часу  почався його творчий  шлях. Роботи Костянтина презентують на виставках по всій області. Найвідоміші  -  ковані роботи в парку козацької Слави в Диканьці.

Костянтин Юрченко, коваль: В нас таких складних робіт немає, але все одно попадається і ми їх швидко вирішуємо. Розвивати рідний край, само собою Диканька, кузнець Вакула  - і ми думаємо не відступати, збільшувати проекти.

Саме до дня народження відомого радянського педагога та письменника Антона Макаренка  у гімназії-інтернаті для обдарованих дітей, яка названа його іменем, представили експозицію. У ній -  роботи майстрів, виконані  з деревини й металу в різних техніках та способах обробки. Тут і іконопластика, і  Диканське ковальство.

Сергій Дяченко, майстер з виготовлення церковних речей: Ми завжди їздимо по районам і пропагуємо народну творчість і козацьку майстерність. Щоб люди не забували своє коріння , не забували свою історію і мали, скажімо, якийсь духовний потенціал.

Володимир Полапа, головний отаман козацької громади Полтавської області: Провезти її по всіх районах. Не тільки виховувати естетично, а й показати, що наш народ і наша культура не вмируща і талантів завжди у нас хватає, хватало і буде хватать.

Учні гімназії-інтернату мали змогу власноруч  виготовити роботу з матеріалу, який до вподоби.

Влад:   Ну дуже красиво. Іменно дуже мені сподобалися вироби з заліза і різбяр.

Павло:  Вона залишила мені незабутні враження, тому що я побачив, відчув це. Зміг доторкнутись до чийогось творіння.