Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

А ви сьогодні виспалися? 17 березня - Всесвітній день сну

А  ви сьогодні виспалися?  17 березня - Всесвітній день сну

А  ви сьогодні виспалися?  17 березня  - всесвітній день сну. Чому раз в рік говорять про важливість сну?-  розбиралися наші журналісти.

Третину життя ми працюємо,  третину - спимо. Під час сну організм відновлює втрачені за день сили. Аби зранку відчувати себе бадьоро, лікар - психіатр Віталій Закладний радить лягати спати до опівночі.

Віталій Закладний, лікар-психіатр: Іде зміна двох  видів нервової системи.  І коли людина засипа,  вона повинна спати, і в той,  і в  інший час.

Швидкий темп життя, неправильне харчування та стреси призводять до порушення сну. Є й інші зовнішні подразники –– електронні. Аби добре виспатися,  влітку достатньо поспати сім годин, взимку – вісім.

Не розслаблятися – це вже стало звичкою. Майже третина людей скаржиться на постійний недосип чи безсоння. А чи висипаються полтавці?

Голос: По-різному, смотря де  і як, в командировке.

Голос:  Для начала надо сделать прогулку перед сном и попить теплого молока.

Голос:  В мене маленька ляля, ми з ним дуже прекрасно спим.

Голос:  Діти дома - не дуже висипаюсь.

Якщо з безсонням потрібно боротися за допомогою лікарів,  то з поганими снами  - самонавіюванням, каже психолог Катерина Мироненко. За її словами, кожному під силу контролювати свої сни. Всі проблеми, пережиті за день,  відкладаються в підсвідомості.

Катерина Мироненко, психолог : Кошмари сигналізують про те, що щось в житті відбувається не так, і якісь певні помилки людина повторює і повторює.

А що сниться полтавцям? Який сон в їхньому житті був найяскравішим та найколоритнішим.

Голос: Вже сни давно не сняться. Які? Часто яскраві сни. Щас сни такі, не дуже.

Голос: Це що я проснулася і в мене нічого не болить.

Голос: Хочеться літа, сон снився про прекрасну погоду, про море, про пляж.

Голос: Коли ми на полі ганяли в футбол і виграли.

Ті,  хто не висипаються, стають дратівливими та втрачають почуття гумору. Аби цьому запобігти, варто дотримуватися певних правил.

Віталій Закладний, лікар-психіатр: Старатися не збуджувати себе переглядом якихось гостросюжетних новин, не займатися комп’ютерними іграми,   прогулятися 10-20 хвилин вільно, не треба бігати.

Щороку в третю п’ятницю березня людство відзначає Всесвітній день сну. Цього року він припадає на 17 березня.