Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавка в 21 рік залишилася з чотирма дітьми в напівзруйнованому будинку

Полтавка в 21 рік залишилася з чотирма дітьми в напівзруйнованому будинку

В 21 рік без матері і з чотирма дітьми в напівзруйнованому помешканні. Саме в таких умовах проживає полтавка Олена. Чому життя дівчини склалося саме так, розкажуть наші журналісти в наступному сюжеті.

Полтавка Наталія Іванова познайомилася з сім'єю Луценків 4 роки тому.   Розповідає: вперше, коли  побачила цю родину,  була приємно вражена. П'ятеро дітей і всі охайні та щасливі. Одразу видно,  один-одного люблять. Але дружба з їхньою мамою - Тетяною була короткою. Восени 2016-го вона померла в 36-ть років.

Наталія Іванова, друг сім'ї: Таня болела. У нее были больные почки, и во время пятой беременности почки стали отказывать и срочно разрешили роды на 26-ой недели. И вот в одной реанимации лежит Танечка,  а в другой девятисот граммовый Егорка. Ребенка мы срочно покрестили. Я стала крестной.

Після смерті  Тетяни  її старша донька, 21-річна Олена, оформила опікунство над  своїми братами та сестрою, які залишилися круглими сиротами.  Зараз вона  дбає про чотирьох дітей : двохрічного Єгора, 9-ти річного Івана та вісімнадцятилітню Настю . Четверту доньку Тетяни Дашу взяв під опіку її батько. Окрім них,  Олена має власну двохрічну донечку. Каже: разом вони щасливі,  єдине, чого не вистачає - це нормального житла. Адже те, де мешкає зараз багатодітна сім'я, в аварійному стані.

Наталія Іванова, друг сім'ї: Ремонтировать дом смысла не имеет. Мы приглашали четыре независимых специалиста. Вот та задняя часть дома настолько ветхая. Дом стоит без фундамента, прогнила вся нижняя часть, вся съедена мышами. Стенки держатся только на том, что они вместе. Если снять крышу, то никто не гарантирует, что может эта стенка останется. А если завалится стена, то ремонт получится дороже, чем строительство нового дома.

Про власне житло, де стеля не загрожує впасти на голову, мріє  і молодший брат Олени Іван

Іван, брат Олени: Ну хто ж не хоче, я наприклад хочу. Щоб все було добре? Ну да.

Але для цього потрібні чималі кошти. Друг родини Наталія Іванова каже: зверталися по допомогу в міську раду. Начальник управління звернень громадян  Ігор Верига  повідомив: виділити гроші з міського бюджету на спорудження будинку, який перебуватиме в приватній власності,  неможливо.  Крім коштів на будинок, сім'я потребує грошової допомоги  на підтримку розвитку молодшого брата Олени Єгора. Оскільки хлопчик народився недоношеним, він відстає в розвитку і потребує особливого догляду.

 Наталія Іванова, друг сім'ї: Недоношенные детки требуют особого внимания. Они в развитии готовы и способны догнать своих сверстников при определенных  занятиях. И у нас в Полтаве есть специализированные садики для таких деток. К сожалению только частные, а это дополнительные деньги и расход семьи. Было бы замечательно, если бы Егор посещал такой садик.

Нині є люди, які готові допомогти сім'ї: зробити проект, закупити деякі будівельні матеріали та посприяти фізично в будівництві нової оселі.  Але для старту потрібні кошти. Зараз на екрані ви бачите реквізити банківських карток та номер телефону Наталії Іванової, яка сприяє родині.  Крім того, діти потребують і допомоги  продуктами, одягом та речами побуту.