Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

П’ятий «Потяг єднання України» зупинився у Полтаві

П’ятий «Потяг єднання України» зупинився у Полтаві

П’ятий «Потяг єднання України» зупинився у Полтаві. Вона стала шостою у рамках патріотичного проекту. До всеукраїнській акції долучилося 270 осіб. Учасники покладали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Івану Мазепі, також побували у різних навчальних закладах обласного центру. Про їхні враження дізнавалася Карина Москаленко.

Львів’янин  Роман Дзівінський, який приїхав до Полтави,  відсвяткував тут своє 24-річчя. Він – учасник Революції Гідності, під час якої втратив руку. Також Роман пішов добровольцем на війну. Активіст говорить: агітаційний потяг – інструмент єднання українців.

Роман Дзівінський, учасник всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: Ми хочемо, щоб молоді люди, діти, молодь ставала свідомою. Щоб вона розуміла, що ми молоді і повинні розбудовувати свою країну, що ми хочемо бачити її кращою.

Ніна Сурмава, учасниця всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: У цьому потязі, правда, вся Україна. І вся Україна отак тримається за руки, разом співає гімн і насолоджується кожним місцем маршруту.

Ніна Сурмава участь у всеукраїнській акції бере вдруге. Представниця Донеччини говорить: активність полтавської молоді найбільше сподобалася.

Ніна Сурмава, учасниця всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: Вразили мене своєю громадянською позицією, які вони активні. Я дійсно побачила, що у нас є молодь, яка ну, от реально, розбудує державу і повірила, що все буде добре.

До п’ятого «Потягу єднання України «Труханівська  Січ»  долучилося 270 осіб. Серед них -  волонтери, учасники АТО, а також студенти та школярі з усієї України. П’ятнадцятирічна Ірина Синиця розповідає: подорож тривала, тож активно знайомиться з іншими учасниками.

Ірина Синиця, учасниця всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: Я стараюся ходити по інших вагонах, знайомитися з іншими людьми. Іноді мене наші керівники сварять за те, що я не тримаюся гурту.

Організатор патріотичного потягу Микола Бондар каже: так, як зустрічала Полтава, не зустрічав ніхто. Учасники п’ятої акції знайомляться із Центральною та  Північною  Україною. Пан Микола говорить: наступні «Потяги єднання» будуть тематичними.

Микола Бондар, співорганізатор всеукраїнської акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: На потяг попасти дуже легко. У нас є сторінка у фейсбуці «Волонтерський агітпотяг «Труханівська Січ»», і там є онлайн реєстрація.

Нагадаємо, Всеукраїнську акцію «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» зініціювали волонтери та громадські діячі в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності.