Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві триває музичний фестиваль “І струни Лисенка живі”

У Полтаві триває музичний фестиваль “І струни Лисенка живі”

“І струни Лисенка живі”. У Полтаві триває музичний фестиваль, присвячений 175-річчю від дня народження українського композитора з Полтавщини Миколи Лисенка. Упродовж двох тижнів студенти і викладачі  музичного училища проведуть низку творчих заходів. Про один із них – концерт у Краєзнавчому музеї у наступному сюжеті.              

Композитор Микола Лисенко народився 22 березня 175 років тому на Полтавщині. Щороку студенти і викладачі Полтавського музичного училища влаштовують фестиваль «І струни Лисенка живі», присвячений творцю національної класики.

Микола Демченко, директор Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка: Мистецький фестиваль ставить за свою мету пропаганду як творчості Миколи Віталійовича Лисенка, так і творчості сучасних українських композиторів, зарубіжних, композиторів класики

На концерті звучали українські вокально-хорові твори. Арії з опер «Тарас Бульба», «Наталка-Полтавка»  та інші композиції виконали музиканти  відділу хорового диригування і сольного співу.

Сергій Ковальов, студент Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка: Кожного року новий набір студентів, кожного року вони по-різному виконують його твори. І для молоді, для слухачів дуже важливо слухати по-різному його твори.

У програмі двотижневого фестивалю: концерт симфонічного оркестру училища, показ дитячої опери “Коза-Дереза”, творчі звіти та поїздка на батьківщину Миколи Лисенка у село Гриньки Глобинського району.  

Анна Старцева, студентка Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка: Для нас, для “лисенківців”, цей фестиваль найбільш важливий. Ми повинні гідно представити його твори. Ми повинні  виправдати його ім’я.

З нагоди 175-річчя від дня народження Миколи Лисенка у Полтавському краєзнавчому музеї відкрили експрес- виставку з фотографіями, архівними публікаціями, книгами, концертними програмами.