Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Загиблу рибу в глобинському ставку утилізують

Загиблу рибу в глобинському ставку утилізують

Близько двадцяти п’яти тисяч штук дохлої риби плаває у глобинському ставку. Таку неприємну знахідку виявили місцеві жителі, коли на водоймі зійшов сніг. Загибель  пов’язують із каналізаційними відходами, які злили до ставка.

Навесні глобинські рибалки  помітили на одному зі ставків карасів, вмерзлих у лід. Коли ж він розтанув, догори черевом сплила риба у водоймі. Йдеться про річку Сухий Омельник, яка має кілька ставків, розділених дамбами. На одному із них, який місцеві назвали Заводським, це  і сталося. До того ж біля водойми чутно запах каналізаційних стоків. Керівник Глобинського району припускає, що хтось спустив у ставок нечистоти. Володимир Молодчин каже: підозра падає на міське комунальне підприємство або цукровий завод, який орендує цю водойму.

Володимир Молодчин, в.о. голови Глобинської РДА: По договору оренди цього водного об’єкту в 2008 році був укладений договір оренди між Глобинською адміністрацією і цукровим заводом. Повну відповідальність за все, що відбувається на водному об’єкті,  несе орендар. Тобто, цукровий завод.

Цукровий завод бере воду у ставку Заводському для того, щоб охолоджувати турбіни. А ще - мити буряки. Тоді воду очищають і виливають на поля фільтрації

Юрій Мацак, директор Глобинського цукрового заводу: Це ж харчове підприємство ніяк не заінтересоване пиляти сук, на якому сидимо. Ми заінтересовані, щоб наші ставки були в належному стані.

Комунальне підприємство користується очисними спорудами того ж цукрового заводу, каже перший заступник Глобинської міської ради. Нині створена спеціальна комісія, яка й розбирається у питанні.

Володимир Перевьорткін, перший заступник Глобинського міського голови: Ми зараз робимо перевірку і можливих стоків, нечистот. Будемо звертатися до всіх організацій, які є. Чи в них не було випадків, чи ще що-небудь. Хай нам дають офіційну відповідь.

Фахівці полтавської регіональної лабораторії ветеринарної медицини взяли проби води на аналіз. Поки що відомо лише про те, що вміст кисню у водоймі був удвічі менший за норму. Риба була уже не в придатному стані, щоб її досліджувати.

Через кілька днів після того,  як виявили мертву рибу, нечистоти знову спустили до ставка. Вони текли через отвір у каналізаційні трубі, що поруч зі ставком. Свідками цього стали місцеві жителі.

Володимир Молодчин, в.о. голови Глобинської РДА: Приварена гайка під болт, і через неї лились нечистоти.

Отвір заблокували. Рибу зі ставка Заводський утилізували спільно. Співробітникам Державної служби з надзвичайних ситуацій допомагали працівники цукрового заводу. Винних у гибелі риби шукають.