Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

На Полтавщині молоді спеціалісти-медики не затримуються на селі

На Полтавщині молоді спеціалісти-медики не затримуються на селі

Продовжуємо тему медичного обслуговування на селі. Наші кореспонденти поспілкувалися із сімейними лікарями  Чутового та побували у одному із фельдшерських пунктів цього району. Тож на що сподіваються сімейні лікарі та чому черги у фельдшерських пунктах, дивіться у сюжеті.

З першого квітня цього року планують ввести підписання  договорів між пацієнтами та сімейними лікарями, розповідає головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Чутового Інна Сидоренко. І додає: нині у Центрі працює 13 сімейних лікарів,  медичного персоналу не вистачає.

Інна Сидоренко, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Чутового: Не забезпечена Новокочубеївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – лікарем. Не забезпечено два ФАПи фельдшерами.

Інна Сидоренко каже: на вакантні місця медики не поспішають влаштовуватися через відсутність житла та невисокі зарплати.

Інна Сидоренко, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Чутового: Проблемою залишається "зрівнялівка. Молодий спеціаліст сімейний лікар, прийшовши на роботу отримує 3200, як санітарочка та молодша медична сестра.

Головний лікар сподівається, що реформування збільшить заробітну плату медичного працівника. Адже чим більша кількість контрактів у сімейного лікаря, тим вищу компенсацію за надання медичних послуг  виплачуватиме  йому держава. Леся Мусійченко по закінченню інтернатури почала працювати у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Чутовогосімейним лікарем. Молодий спеціаліст говорить: у середньому щоденно приймає до 20 пацієнтів та робить кілька виїздів по району. До складання договорів з пацієнтами  ставиться позитивно.

Леся Мусійченко, сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Чутового: Ця схема мені подобається, як розповідають, що й зарплата більша,  і пацієнтів певна кількість. Можна вести від народження і до смерті: знати сім’ю, наблюдати повністю за нею.

Сімейний лікар говорить: серед населення не проводять роз'яснювальну роботу щодо  медичної реформи, тому пацієнти не готові укладати договори з лікарями.

Леся Мусійченко, сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Чутового: Вони не інформовані: не розуміють що це буде   в них багато питань з цього приводу не можуть зрозуміти що це за контракт і що він від них буде вимагати.

Ми їдемо до фельдшерського пункту села Черняківка Чутівського району. На порозі зустрічаємо місцеву жительку - Тетяну Діденко. Жінці 62 роки, кілька тижнів тому в неї стався інсульт. Тетяна Петрівна каже: нарікань на роботу медиків немає, а от пролікуватися без фінансової допомоги родини та друзів не змогла б, адже пільги на ліки пенсіонерам не надають. Жінка називає суму, яку витратила на медичні препарати.

Тетяна Діденко, жителька села ЧерняківкаЧутівського району: В самій лікарні 4000 гривень, плюс ще додому назначили.

У фельдшерському пункті людно. Завідувач  Людмила Новицька пояснює: черга, бо виїзний день у сімейного лікаря. Фельдшер розповідає:  пункт обслуговує  жителів двох сіл: Черняківки та Верхніх Рівнів - загалом  700 чоловік та виконує функції поліклініки. У штаті фельдшерського пункту  – фельдшер та санітарки.  Людмила Новицька сподівається, що  реформа первинної медицини допоможе вирішити питання із чергами.

Людмила Новицька, завідуюча Черняківським фельдшерським пунктом: Будуть же знати, що саме до якого лікаря треба приходити. Бо бувають приходять – великі черги, а так буде знати, що саме цей лікар обслуговуватиме.

Завідуюча фельдшерським пунктом розповідає: зараз у сільській школі та садочку відсутні медичні працівники. У фельдшерському пункті не залишаються молоді спеціалісти, адже через недофінансування їм можуть запропонувати лише півставки заробітної плати.