Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Путівник для туристів презентували в Полтаві

Путівник для туристів презентували в  Полтаві

Путівник для туристів презентували в  Полтаві. Велосипедисти громадських організацій проїхалися маршрутом, яким армія Карла ХІІ разом з Іваном Мазепою та козаками  пересувалися  під час Великої Північної війни 1708-1709 років та відмітили на карті визначні місця. Докладніше - у наступному сюжеті.

Путівник «Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві»  приурочили  до 378-річниці від дня народження гетьмана. Працювали над туристичним виданням представники громадських організацій  «ВелоПолтава» та «CityLab». Велосипедисти збирали матеріали про Велику Північну війну, фотографували та відмічали на карті пам'ятні місця.

Валерій Нурумов, голова ГО «ВелоПолтава»: Маршрут здоровий, ми його проїхали не за раз. Було багато цікавого матеріалу, подій, пам’яток багато. Цей маршрут ми зробили повністю по всій Полтавській області з півночі від Гадяцького району і до півдня там, де вже Дніпро. Там, де армія Карла 12 і козаки й Мазепа переправлялися на російські війська.

Надрукували путівник накладом в 5 тисяч примірників. Валерій Нурумов розповідає: запропоновані об’єкти будуть цікавими як українським, так і закордонним туристам.

Валерій Нурумов, голова ГО «ВелоПолтава»: До нас підходило багато людей. Цікавились, розповідали, є такі місцеві знавці, які цікавляться своєю історією, нам показують де ночували, стояв лагерь Мазепи, де стояли лагеря Карла ХІІ, де відпочивали, чи зустрічали новий рік, де були бої.

Ідея створення туристичного путівника належить Юрієві Репалу. Автор говорить, вивчення постаті українського гетьмана Івана Мазепи сприяє патріотичному вихованню молоді.

Юрій Репало, представник ГО «Велополтава»: Розказати маловідомі сторінки історії саме постаті Івана Мазепи в подіях Північної війни, що проходила на території нашої області.

Окрім друкованого видання, в режимі онлайн можна переглянути і електронну версію туристичного путівника.

Ірина Садовнікова, представниця ГО «CityLab»: Можна знайти на сайті «ВелоПолтава» посилання і завантажити собі його. Також робилися фото усіх пам’яток і завантажувались на сторінку в Вікіпедію. Ніби така прогалина- велосипедисти вирішили заповнити власним контентом.