Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Актори обласного театру ляльок показали свої справжні обличчя

Актори обласного театру ляльок показали свої справжні обличчя

Життя за ширмою. Актори обласного театру ляльок показали своє справжнє обличчя  та розповіли про  їхні сценічні ролі. Спілкувалися напередодні міжнародного дня лялькаря з артистами -  журналісти ПТН.

Лідія Ритченко, журналіст: Актори лялькового театру грають різні ролі. За ширмою вони перевтілюються у різних казкових героїв. Пані Анжеліко, а що це у вас?  

Анжеліка Остапенко, заслужена артистка України, провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок: А це у мене очіпок Солохи. Зараз я покажу, що вона робить….

Актори, які керують ляльками, здебільшого сховані або замасковані від глядача.

Анжеліка Остапенко, заслужена артистка України, провідний майстер сцени Полта́вського академі́чного обласного теа́тру ляльок: Це дуже складне мистецтво. Тому, що актори-лялькарі вміють співати, танцювати, працювати в живому плані, як драматичні актори, пишуть сценарії, бувають ведучими. Але найголовніше, вони вміють оживити неживий предмет.

Акторів театру  ляльок  називають лялькарями.  Вони створюють видовище, показують яскраві образи, передають риси людського характеру або форму поведінки,  в яку вкладають   повчальний зміст.

Андрій Довгаль, актор Полта́вського академі́чного обласного теа́тру ляльок: Це лялька-дяк з вистави «Різдвяна ніч» Це вертепна лялька трішки механізована. Тому, що вона може зробити так (а –ха-ха).Що необхідно для того, аби зробити образ цікавим та таким, щоб він запам’ятався глядачеві. По-перше – це розуміння того, хто ж такий наш персонаж.

Ігор Яковенко, акторПолта́вського академі́чного обласного теа́тру ляльок: Для мене це особливо. Я беру ляльку. Спочатку я спілкуюся з лялькою, розмовляю. А потім я іду на площадку і починаємо працювати.

Лідія Ритченко, журналіст:Серед популярних вистав лялькового театру залишається славнозвісна «Коза-дереза», яка виконується у жанрі комічної опери.

У планах акторів лялькового театру – гастрольні тури з виставами по області. За словами Анжеліки Остапенко раніше такої можливості не було.

Анжеліка Остапенко, заслужена артистка України, провідний майстер сцени Полта́вського академі́чного обласного теа́тру ляльок: І економічна в людей нестабільність і бензин, і проживання, якшо поїхати далеко. Ми вважаємо, що  треба їхати до них. Да, вони не подивляться в тій мірі, як вони б на стаціонарі подивилися, тому, що і світло, антураж, сам театр. Дуже задоволені, що директор буде відроджувати саме поїздки по області, по району.

Полтавець Станіслав Пащенко говорить:  діти 21-го століття не часто відвідують театр, в них інші захоплення.

Станіслав Пащенко, полтавець: Зараз 21-ше століття: покоління телефонів, планшетів. Щас мало кому це цікаво. Щас ігри, преложенія і т.д.

Полтавка Оксана Медончак змалку водила доньку до театру. І сама любить цей вид мистецтва.

Оксана Медончак, полтавка:  Дуже любила казки-ланцюжки, там, де одне зачіпається за одне, а потом розвивається.

Щороку в репертуарі Полтавського академічного обласного театру ляльок з’являється 3-4 нові вистави.