Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

«Мазепа-фест» цьогоріч переїжджає до Харківщини

«Мазепа-фест» цьогоріч переїжджає до Харківщини

 «Мазепа-фест» цьогоріч переїжджає до Харківщини. Там його проведуть влітку у рамках відзначення триста тридцятої річниці з того моменту, як Івана Мезепу обрали гетьманом. У Полтаві з цієї нагоди відбудуться дні українського кіно. Докладніше про те, як відзначатимуть річницю гетьманства Мазепи, дивіться у наступному сюжеті.

Двадцятого березня 1639 року народився Іван Мазепа – гетьман війська Запорізького. Цього дня до пам’ятника українському діячу у Полтаві поклали квіти. Вшанувати пам'ять гетьмана приїхала і делегація з КолОмацького краю на Харківщині. За деякими даними, саме там понад три століття тому відбулися Генеральна рада і вибори, на яких Іван Мазепа став гетьманом.

Володимир Бабець, Коломацький селищний голова Харківської області: В районі річки Коломак, селище Коломак. Поряд Високопілля і величезне поле, де було зібрано понад 80 військ козаків на конях і 12 тисяч козацького війська пішого.

Тоді ж гетьман та московська влада підписали КолОмацькі статті, які обмежували права козацтва. Однак Микола Кульчинський вважає Івана Мазепу видатним діячем, який діяв в інтересах українського народу. У Полтаві триста тридцяту річницю з часу обрання Івана Мазепи гетьманом війська Запорізького відзначать фестивалем українського кіно.

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка: Він називається так «Мазепа-фест. Дні українського кіно у Полтаві». Кінотеатр «Колос». Він почнеться 7, а закінчиться 9 квітня.

Теми кінострічок – проблеми трудової міграції, боротьба за свободу, життя повстанської армії. Річниця обрання Мазепи  гетьманом буде 25 липня. До того часу його пам’ятник у Полтаві, сподівається Микола Кульчинський, візьмуть на баланс міськради. Тим часом у КолОмаці Харківської області на встановлення пам’ятника продовжують збирати гроші.

Віктор Козоріз, співголова Харківської громадської ради з відзначення 330-річчя обрання І. Мазепи гетьманом Насправді ця ініціатива була оприлюднена більше 10 років тому.  Ми знаємо, які перешкоди вчинилися встановленню пам’ятнику у Полтаві. От були такі протидії і на Харківщині.

Здійснити задумане планують до липня. Тоді ж на Харківщині проведуть «Мазепа-фест», наукову конференцію, а також презентують оперу про українського гетьмана. Нагадаємо, постановою Верховної Ради цю дату відзначатимуть на державному рівні.