Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Тиждень шаленого читання стартував у Полтаві

Тиждень шаленого читання стартував у Полтаві

Середньостатистичний українець прочитує чотири книги на рік. Такі дослідження за минулі роки показала  експертна компанія pro.mova. Серед головних причин нелюбові до книг, відсутність часу і потреби в читанні.  Щоправда, молодь читає ще менше. Чи дійсно це так, ми запитали у полтавських школярів.

Читання книг – улюблене заняття  для дев’ятирічної Маргарити. Дівчинка  прочитує до п’яти книг за місяць.  Говорить, що так вона відпочиває у вільний від уроків час.

Маргарита  Мартусь, учениця 4 класу: Я люблю читати смішні казки, комедії, щоб книжки мене затягували

Книга – головний друг і порадник і для цих школярів.

Тимофій Таченко, учень 4 класу: Ти читаєш і наче кудись потрапляєш, думаєш про щось і воно в тебе збувається

Владислава Якуніна, учениця 4 класу: Якщо багато читати, то більше знань

Михайло Березнюк, школяр: Я там дізнаюсь більше цікавого, більше пригод

Працівник обласної бібліотеки для дітей Марина Зінченко показує, які книги полтавські школярі  читають  найбільше.

Марина Зінченко, заввідділом розвитку читання та естетичного виховання: Магічні школи, детективи, пригоди. Вільний доступ до цих книг

Діти  цікавляться літературою і поза шкільною програмою.  Дехто твори знаходить в інтернеті. Шукати інформацію нині значно легше, аніж раніше, додає пані Марина.

Марина Зінченко, заввідділом розвитку читання та естетичного виховання: Діти значно більше користувалися енциклопедіями, довідниками, а зараз комп’ютери. Якщо тема яка, то сів за комп’ютер, нажав кнопку і тема вискочила

Проте ось ці  учні прагнуть тримати  в руках друковану книгу.

Михайло Березнюк, школяр: В гаджетах псується зір, а в книгах ні.

Карина Міхєєва: Електронна книга може зламатися. Не цікаво в електронному вигляді

А от Сергій каже, що книжки читає рідко.  Хлопець проводить дозвілля, спілкуючись з друзями, або ж грає в комп'ютерні ігри в інтернеті.

Сергій Андрущенко, школяр: Просто лінь і все.Часу вистачає, але я в Інтернеті сиджу і все. Більше нічим не займаюсь

Заохочувати до книжок, за словами полтавського письменника Віктора Сердюка, слід з дитинства. І ні в якому разі не нав’язувати свої книжкові вподобання.

 Віктор Сердюк,  письменник: У мене дві доньки. Вони звикли до того, що мама і тато читають їм книги. Коли дитина зачитується книгою, у неї розвивається увага. Вона уявляє перед собою образи, герої, події

Читальний зал приміром дитячої обласної бібліотеки імені Панаса Мирного налічує близько п’яти тисяч читачів.  Інтерес дітей до книги у паперовому вигляді не зменшується. Розповідає директор закладу Лариса  Митрофанова.

Лариса  Митрофанова, директор Полтавської обласної  бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного: Це єдиний  тренажер для головного мозку. Електронна читанка не розвиває мозок і пам'ять.

Для таких школярів, як Сергій, в обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного з 20 березня триватиме Тиждень Шаленого Читання. На дітей чекатимуть зустрічі з полтавськими письменниками, майстер-класи і конкурсно-ігрові програми. Обрані школярами книги читатимуть бібліотекарі.