Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Литовці пропонують встановити в Миргородських школах торгові автомати замість буфетів

Литовці пропонують встановити в Миргородських школах торгові автомати замість буфетів

Замість шкільних буфетів – торгові автомати. Європейський підхід в організації  харчування дітей запропонували миргородцям литовські  фахівці. Докладніше про це у наступному сюжеті.

Представники з Литви розповіли миргородським керівникам освітніх закладів про  європейську систему організації громадського харчування. За допомогою електронної пластикової картки учні отримують доступ до вендінгових, тобто, торгових автоматів, які дозволяють школярам придбати продукти харчування.  В той же час автомат миттєво відправляє повідомлення на мобільний телефон батьків з інформацією щодо продукту, який купила дитина, вартості та час його отримання. Вендінгові автомати є альтернативою шкільним буфетам, при цьому передбачають продаж тільки свіжих та якісних продуктів. Говорить представник литовської фірми Ірмантас  Норкус.

Ірмантас  Норкус, представник литовської фірми:Мы дискуссию имели  с директорами ,я им обяснял с чего складывается: есть часть сырья, а часть мерия платит за услуги заработной платы. Здесь уже согласования должно быть межу школой, родителями, мерией: как эта цена должна отразиться.

Сучасна система здорового харчування від прибалтійської компанії вже  працює   в деяких українських школах.  Півроку  тому до неї долучилися 16 столичних шкіл, нині  обговорюють пропозицію в Харкові.   Освітян Миргорода також зацікавила  європейська ініціатива, каже начальник відділу освіти Тетяна Колибельнік.

Тетяна Колибельнік, начальник відділу освіти Миргородської міськради: На сьогоднішній день навчання організація харчування дітей повністю покладається на адміністрацію закладу.  Якщо дані турботи на себе візьме відповідна фірма, яка повністю буде займатися організацією харчування  дітей, відповідати за якість продуктів, за якість блюд, різноманіття меню, звичайно дана пропозиція досить приваблива через те, що вчитель в школі повинен вчити дітей, а організовувати відповідні турботи повинні спеціалісти, як є компетентними в даній галузі.

Після докладного обговорення  інноваційної пропозиції литовську компанію можуть залучити до організації харчування в миргородських школах.