Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Молоко на Полтавщині стало якіснішим

Молоко на Полтавщині стало якіснішим

Молоко на Полтавщині стало дорожчим і якіснішим, аніж торік.  Окрім того, виробляти молочної продукції в області  стали більше. Подробиці – від Анни Комар і Павла Лопатюка.

Анна Комар, журналіст: Нині Полтавщина – на першому місці в Україні із виробництва і продажу молока. Переважна частина цієї продукції – найвищого класу. Проте, разом з якістю росте і ціна.

На сім’ю з 4-ох чоловік полтавка Елеонора купує 2 літри молока на тиждень. Каже: продукт подорожчав, але смакові якості  поліпшилися.

Елеонора, полтавка: По-моему, улучшилось. Особенно «Простоквашино» и «Славяночка» ничего. Пьём, то всё нормально. На гривны 4 подорожало, может и больше.

Родина Елеонори споживає молоко лише з магазину.

Елеонора, полтавка: Очень много всего подмешивают туда. И у детей аллергия. Достаточно часто.

Пенсіонерка Галина надає перевагу продукції, виробленій селянами.

Галина, полтавка: Домашнє купую, на базарі.   І дешевше, і жирність більша. Добріше.  Треба довго вибирать і пробувать, щоб взять щось лучшого.

Молоко і молочні продукти, які нині виготовляють на Полтавщині – переважно найвищого ґатунку

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: В минулому році 75 відсотків молока, яке вироблялося у сільгосппідприємствах, то це молоко або екстра-класу, або вищої ступені якості. У нас всього-навсього порядка 10-15-ти відсотків – це молоко другого класу.

Поліпшити корисність продукції вдалося підприємствам області завдяки впровадженню  новітніх технологій, пояснює Сергій Фролов.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: Ті підприємства, які вложили досить серйозні інвестиції, побудували цехи, дехто має і свою переробку. То, звичайно, там досить високі технології.

За словами Сергія Фролова, за минулий рік молоко подорожчало в середньому на 9 гривень за літр. Основна причина – підвищення собівартості продукції та зменшення поголів’я великої рогатої худоби.