Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтава – непристосоване місто для людей з обмеженими можливостями

Полтава – непристосоване місто для людей з обмеженими можливостями

Понад 80 тисяч мешканців Полтавської області – люди з обмеженими можливостями. Це на 7 відсотків більше, аніж 10 років тому. Попри це,про  безбар’єрне життя для інвалідів в країні найактивніше дбають саме на Полтавщині. Подробиці – далі в сюжеті.

Юрій Духно травмував шию 13 років тому в підлітковому віці. Відтоді, у  інвалідному візку. Чоловік каже: Полтава – непристосоване місто для людей з обмеженими можливостями.

Юрій Духно, член Полтавського комітету доступності: Мне нужно пространство для передвижения, чтобы я мог реализоваться в жизни. То есть, работать. Есть элементы доступности. Где-то есть пандус, где-то доступный туалет, транспорт, остановка.. Но в целом доступности нет.

Нині Полтава більш адаптована для інвалідів, аніж рік тому, говорить член міського комітету доступності Ірина Твердохліб.

Ірина Твердохліб, член Полтавського комітету доступності: В минулому році уже були деякі пристосування для людей з проблемами зору. В цьому році нам пообіцяли, в тому числі наш голова комітету доступності Віталій Нікіпелов, що в міській раді буде зроблено туалет, пристосований для осіб з інвалідністю.

У районах області люди з вадами здоров’я ще в гірших умовах для пересування, каже Ірина Твердолхіб.

Ірина Твердохліб, член Полтавського комітету доступності: На жаль, ті заходи архітектурної доступності, які створюються на містах, в районних центрах, а особливо, в сільських, можливо вони робляться іноді й для «галочки».

Попри це, серед областей України Полтавщина найактивніше створює умови для доступності інвалідів.

Антоніна Ільїна, гол. спеціаліст управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА: У нас є напрацювання, які ще не робила жодна з областей. Наприклад, в Кременчуці ми дослідили доступність дорожньої транспортної інфраструктури. У нас створено 3 дипломні проекти для того, щоб зробити транспортну інфраструктуру Кременчука доступною.    

За даними Державної служби статистики, в Україні майже 3 мільйони осіб мають статус інваліда. Це  6 відсотків від загальної кількості населення.