Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

До Полтави завітала музична сім’я зі Львова

До Полтави завітала музична сім’я зі Львова

Гості зі Львова. До Полтави завітала  музична родина. Остап та Ольга Шутко мають трьох синів, майже п’ятнадцять років виступають на сцені. Крім українських слухачів, сім’ю Шутко знають і за кордоном. З унікальною родиною познайомились Ольга Гриненко та Богдан Казирід.

12-ти-річний скрипаль зі Львова  Назар Шутко розповідає: перший концерт зіграв у другому класі. Кілька років томУ хлопець виграв  конкурс скрипалів та отримав можливість виступити у Польщі. Концерт у Варшавській філармонії  для Назара був особливим.

Назар Шутко, син, скрипаль: Це був одрин з найбільших залів в яких я грав.

Хлопчик розповідає: разом з батьками грав не тільки на українській сцені, а й у Європі, зокрема в Італії. Говорить: під час концерту звертає увагу на  вік слухачів.

Назар Шутко, син, скрипаль: Чим молодша дитина тим вона ніби легше сприймає та розуміє, що їй це подобається чи ні. А доросла людина – ну, він заграв, теда поплескати. От так.

Загалом музиканти Ольга та Остап Шутко мають трьох синів. Найстаршому, Роману, 14 років. Всіх дітей виховували на сцені.

Ольга Шутко, мати, віолончелістка: Я взагалі вважаю. Що головне  виховати старшого сина, а потім малі дивляться на старшого й повторюють. Крім того вони дивляться на нашу поведінку й так будують свої відносини, я бачу.

Нещодавно родина Шутко  дала концерт для 54-ї бригади у місті Бахмут Донецької області. Ольга та Остап розповідають, що раніше виступали у Маріуполі та Сєвєродонецьку. На їхні концерти у зоні АТО, кажуть, крім військовослужбовців, проходить багато місцевих жителів.

Остап Шутко, батько, скрипаль: Музиканти, можливо, саме ті люди, які зараз, у цей непростий час, коли наше суспільство розділене, коли у нас поряд країна яка воює з нами. Ми все рівно надіємося, що рано чи пізно це закінчиться. І музиканти  будуть першими людьми, які будуть налагоджувати якісь мости, тому що музика не потребує перекладу.

На Полтавщині родина музикантів не вперше. Крім Полтави, сім’я виступала у багатьох містах області, яку вони називають серцем України.

Остап й Ольга: Тут якісь такі люди, які увібрали в себе все найкраще, що є у східняків, і що є у західників. І мені здається найкращі риси проявилися у полтавчан. Вони безпосередні. Діти просто чудові.