Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Історія одного таксиста: за кермом із 7-ми років

Історія одного таксиста: за кермом із 7-ми років

Одні опиняються за кермом через те, що не мають альтернативи, для інших – це спосіб життя. 22 березня працівники таксі усього світу відзначають  професійне свято. Історію одного з полтавських таксистів  розповість Анна Комар.

Анна Комар, журналіст: Бути таксистом – цікаво, динамічно і подекуди небезпечно. Постійні замовлення, дорога вдень і вночі та інколи нечесні клієнти. Якщо для одних це спосіб заробітку, то для інших – стиль життя.

За кермом Олександр змалку. Ще першокласником керував комбайном під наглядом дідуся. Чоловік працював трактористом, приватним водієм, служив прапорщиком. У таксисти подався 9 років томУ.  Тоді, каже, заробітки були чималі.

 Олександр Буткевич, таксист: Кожен день – жива копійка. Одробив зміну – шось одложив. На ремонт машини, на заправку, шось собі оставив. Так ми і працювали. Ну і чуть-чуть на налог. 

Робочий день Олександра починається о 7-ій ранку. У гараж заїжджає о 2-ій ночі. За зміну перевозить до 20 пасажирів. Рік томУ замовлень було більше, каже таксист.

Олександр Буткевич, таксист: Клієнт вимирає, того шо жизнь дорожає, і клієнт потіхоньку вимирає.  Раньше ми не стояли, а сейчас можемо і по часику перекур зробити.

Робота в таксі  ризикована, розповідає Олександр.

Олександр Буткевич, таксист: Бувало все. І бігали, і доганяли, і тікали. Так шо все було. Давно вже роблю, але було це в основному раніше. Щас вже набагато легший клієнт, все понімає.

Аби перевозити людей, треба бути хорошим психологом, Адже клієнти різні, з кожним потрібно знайти спільну мову, розповідає водій.

Олександр Буткевич, таксист: Буває, йому не подобається машина, не подобається сам водій, стиль його їзди, розмови.

Як часто полтавці їздять на таксі, запитуємо у них.

Голос: Раз в год, может быть.

Олександр Буткевич, таксист: Где-то раз-два в неделю.

Олександр Буткевич, таксист: Разів 5 в рік.

Олександр Буткевич, таксист: Раз в неделю точно.  Больше на троллейбусе, тем болем, что школьники и есть проездные.

Всесвітній день таксиста традиційно відзначають 22 березня. Цього дня у 1907-му році на вулиці Лондона вперше виїхали автомобілі зі спеціальними лічильниками. Перевізники їх назвали таксометрами, а себе – таксистами. Микола Янко і Анна Комар, Полтавські телевізійні новини.