Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Інформація про закриття школи в Землянках не підтвердилася

Інформація про закриття школи в Землянках не підтвердилася

Днями Інтернет вибухнув інформацією щодо імовірного закриття школи імені Раїси Кириченко у селі Землянки Глобинського району. Разом зі школою опинилося під загрозою існування тамтешнього музею видатної співачки, що розміщений  безпосередньо у шкільній будівлі. В ситуації розбиралася Світлана Фільчак, яка виявила,  що ця інформація, м’яко кажучи,  дещо перебільшена. Далі про все – у її матеріалі.

Народна артистка України Раїса Кириченко рідною Землянківською школою опікувалася все життя. Саме завдяки їй 2002 року заклад  відремонтували, і  восьмирічка стала середньою школою.  Після смерті співачки тут відкрили музей , у якому зберігають фото- та відеодокументи, особисті речі. Нині в школі навчається 28 дітей з Землянок, а також навколишніх сіл - Корещини та Малинівки. «Школа малокомплектна, втім жодних розмов про її закриття досі не велося» - запевнив мене у телефонній розмові  начальник  відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА Сергій Кулик:

Сергій Кулик, начальник  відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА: Абсолютно даже питання не піднімалося по поводу закриття! Тим паче, що зараз іде атестація школи, яка надає ліцензію на десять років ще займатися діяльністю освітньою і надання освітянських послуг. Тобто, це якась дезінформація.

Навіть навпаки – говорить Сергій Кулик, імовірно  у майбутньому школа розшириться , і ділиться планами можливої реорганізації:

Сергій Кулик, начальник  відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА: Цю школу  реорганізувати у школу – сад. Тобто, добавити до цієї школи навчально-виховний комплекс. Тобто,  розширити. Оце питання піднімалося, але  там же на території села існує вже сад. І от як його – приєднувати чи не приєднувати , ми поки що думаємо. Але про закриття – і мови там не було ніякої! Кількість діток зменшується. Можливо, вчителі побоюються тог, що кількість годин зменшиться. Але ж, на щот закриття – це отак спонтанно не вирішується і не робиться!

Ще один коментар я вирішила отримати безпосередньо від керівництва місцевої громади. Можливо, у сільській раді якимось чином порушували це питання? Однак, Землянківський сільський голова Андрій Череп також назвав інформацію про можливе закриття школи такою, що не відповідає дійсності:

Андрій Череп, Землянківський сільський голова: Питання закриття школи імені Героя України, Народної артистки Раїси Кириченко на громадських слуханнях не обговорювалося. І на даний момент школа працює у штатному режимі. Так, звичайно. У ній не багато діток. Демографічна ситуація на селі бажає бути кращою.  Але - маємо те що маємо.  Але! Школа акредитована,  школа працює, і поки що це питання не обговорюється і навіть немає такої і думки. А на моє глибоке переконання і бути не може!

Крім того, зауважив  Андрій Череп, для усіх охочих у шкільному музеї готові провести екскурсію, щоправда, дороги до села не у найкращому стані , втім, як і скрізь по країні.

Від себе також додам – музей Раїси Кириченко у Землянківській школі не єдиний на Полтавщині (як стверджують у своїх матеріалах деякі видання).

Стараннями друзів Раїси Опанасівни,  2006 року відкрито музей і у Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. За роки існування він  також став осередком вивчення життя і творчості Берегині української пісні, у ньому проводять різноманітні мистецькі акції на пошану її пам'яті.