Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Полтавщина – 4 в Україні за сплатою податків

Полтавщина – 4 в Україні за сплатою податків

Понад двадцять один мільярд гривень податкових платежів торік надійшло від Полтавщини до державної скарбниці. Це – 4-те місце за наповненістю бюджету серед інших регіонів України. Більше половини надходжень до бюджетів усіх рівнів нашої області забезпечує промисловий комплекс.

Понад шістдесят сім мільйонів гривень торік надійшло до загального фонду бюджету Чутівського району.

Сергій Апряткін, голова Чутівської РДА: Бюджет понад плану отримав 15 мільйонів гривень. Порівняно до минулорічного показника надходження зросли на понад 22 мільйони, що на 50% більше.

Харчова промисловість та сільське господарство – основні види виробництва в районі. А от загалом на Полтавщині найбільше коштів приносить промисловий комплекс. До місцевих скарбниць торік перерахували майже півтора мільярди гривень. До бюджетів усіх рівнів – понад шістнадцять мільярдів.

Інна Іщенко, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА: Полтавська область має потужний промисловий потенціал, що характеризується великою кількістю бюджетоутворюючих підприємств. Найбільших підприємств в області – більше ста. І сьогодні виробляється майже десята частина всієї реалізованої продукції в Україні. А це понад 125 мільярдів гривень.

Найбільша частка належить переробній промисловості. Йдеться про харчову, нафтовидобувну та машинобудування. Щодо останньої галузі, то аби поліпшити показники підприємств після зміни ринків збуту, їхні керівники та влада здійснили кілька кроків.

Інна Іщенко, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА: Ми отримали термін розрахунків за операціями з експорту і імпорту з 90 днів продовжено до 120. А також зменшено норми обов’язкового продажу валютної виручки з 75% до 65. Крім того вирішене питання відшкодування ПДВ провідним промисловим підприємствам в сумі понад 5 млн. грн.

У сільському господарстві полтавські аграрії забезпечили майже три мільярди гривень всіх надходжень. Загалом до бюджетів усіх рівнів з Полтавщини мобілізували двадцять вісім мільярдів коштів.