Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

У театрі ім.Гоголя виконували твори Миколи Лисенка

У театрі ім.Гоголя виконували твори Миколи Лисенка

У кожної нації є звитяжники, які своєю творчістю виражають дух народу. Для України такими є Шевченко, Котляревський, Гоголь. В царині музики, поруч із ними стоїть Микола Віталійович Лисенко. Композитор народився 22 березня 175 років тому у Гриньках, Глобинського району. На Полтавщині його шанують, влаштовуючи фестивалі, проводячи концерти. Напередодні знаменної дати у театрі імені Гоголя відбувся урочистий концерт творчих колективів, студентів та викладачів Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка.

Починаючи з 14 березня на Полтавщині триває мистецький фестиваль «І струни Лисенка живі», який щороку влаштовують до річниці з дня народження композитора. Організатором є училище, що носить ім’я Лисенка. Назва не випадкова – твори класика вивчають й нині.

Валерій Тимощенко, заслужений артист України, викладач муз.училища ім. М.Лисенка: Для духових інструментів він не писав, але є багато перекладень.

Микола Демченко, директор музичного училища ім. М.Лисенка: Переконаний, що той творчий потенціал, настрій…глядацької зали.

Як розповів нам директор музичного училища імені Лисенка, колектив прагнув зробити все, аби не виникало відчуття, що Микола Віталійович і його твори – то вже історія, яку треба тільки час від часу згадувати і шанувати. Його справу продовжують, а на творах виховують нових музикантів. Концерт у театрі Гоголя – не тільки календарна урочистість, це ще й звіт колективу училища перед полтавцями і гостями міста. Фрагменти своїх програм демонстрували полтавський симфонічний оркестр, духовики, оркестр народних інструментів, капела бандуристів «Любава» і ціла низка інструментальних ансамблів, вокалісти.

Лисенко любив говорити: «От який я фанатичний народовець, а вчитися на найкращих світових зразках ніколи не відмовлюсь». Тому на концерті виконували і твори світових класиків – Фелікса Мендельсона, Пучіні, Моцарта та інших.

На цьому фестиваль не завершився. Лисенківці побували на батьківщині композитора у селищі Гриньки і дали концерт в районному будинку культури Глобиного.