Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Україна переходить на літній час

Україна переходить на літній час

Україна переходить на літній час. Полтавці разом з усією країною переведуть стрілки на годину вперед о 3.00 в ніч проти 26 березня. Як ставляться до цього містяни та чи довго звикають до нового режиму цікавилася Наталія Чут.

Прокидатися на годину раніше доведеться і другокласниці Олі. Дівчинка розповідає, щоранку мама будить її о 7, за годину у дитини починаються заняття.

Оля, школярка: Ранком не хочеться вставати в школу та хочеться ще поспати. Потім я збираюся, чищу зуби і іду до школи. Іноді, коли я хочу поспати, то я приходжу зі школи і лягаю спати.

Мама Ірина розповідає, родина дотримується режиму, щовечора спати лягають о 22, але традиція переведення стрілок годинника жінку не радує: аби призвичаїтися потрібен час.

Ірина, полтавка: Прийдеться певний час лягати раніше, щоб дитина краще адаптувалася.  Я погано сприймаю перехід на літній час. Важко вставати на 1 годину раніше. У перші дні погіршується самопочуття, порушується режим сну.

Разом з часом змінюється і ритм життя, що впливає на здоров’я людей, адже це своєрідний стрес для організму, каже психолог Юлія Мосієць. І додає, найбільше на нього реагують діти і пенсіонери.

Юлія Мосієць, практичний психолог: В чому основна проблема? Це в тому, що наш внутрішній біологічний годинник не співпадає через перехід часу із звичайним часом, який нам пропонують. Це, фактично, уявіть: ми йшли по вулиці звичайним кроком і нас різко заставляють бігти.

Ми запитали у полтавців, як вони ставляться і пристосовуються до зміни часу.

Голос: Ні, для мене це не проблема. Це з одної сторони й краще: раніше встаєш – більше справ зробила, раніше лягаєш – є часу багато. І світловий день же збільшений. Тому мені це класно, в задоволення.

 Голос: Це те саме: ми лягаємо на час раніше і встаємо на час пізніше.Для мене це не проблема, я встаю нормально.

Голос: Не задумуємось над цим. Вообще без разніци, хоч на годину менше, хоч більше – все одно.

Зменшити навантаження та лягати спати раніше радить психолог Юлія Мосієць. Каже, тоді адаптуватися до зміни часу буде легше.

Юлія Мосієць, практичний психолог: Якщо це стосується дітей: менше домашніх завдань, менше навантаження просто в школі під час уроків, більше ходити на свіжому повітрі, більше спорту він не буде зайвий. А так в принципі два тижні і людина переходе до нормального життя, скажімо так-входить в ритм.

Нині  понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час. Вперше стрілки годинника перевели 1908-ого  року у Великій Британії. Україна зробить це в 26-те.