Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Миргородців закликають користуватися екоторбинками

Миргородців закликають користуватися екоторбинками

У Миргороді облаштують козацький стан, відкриють гурток дитячого велотуризму та пошиють екоторбинки. Це лише кілька проектів–переможців, які отримають співфінансування з місцевого бюджету за програмою "Місто активних громадян". Більше про громадські ініціативи у наступному сюжеті.

Жителька Миргорода, журналістка  Марина Усик разом з юними екологами  хоче навчити миргородців використовувати еко-торбинки замість пластикових пакетів. Каже, це  користь для довкілля і  здоров»я людей. Ініціатива Марини "Миргород – місто еко-торбинок" -  серед проектів-переможців.

Марина Усик, автор проекту "Миргород – місто-еко-торбинок": Пластик - не піддається біологічному розпаду. За статисткою люди в середньому за рік використовує близько 200 таких пакетів. Всі вони потім на сміттєзвалища і регіону. Ми хочемо зменшити кількість таких пакетів і навчити наше населення користуватися багаторазовими торбинами. В усьому світі  на касах навіть пропонують ці еко-торбини. За них сплачують кошти, але вони стануть в нагоді , і як заощадять кошти так і поліпшать екологічний стан.

Більше 200 тисяч гривень з місцевого бюджету пропонують миргородцям на поліпшення благоустрою в цьому році. У залі засідань міської ради відбувся відбір ініціатив до реалізації за програмою Місто Активних Громадян. Конкурсна комісія у складі громадських активістів, представників рад мікрорайонів, депутатів та профільних відділів міської ради визначила кращі ідеї. Із 45 поданих заявок переможцями  стали 11 проектів згідно з рейтингом отриманих балів. Говорить начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради Тетяна Усик.

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради: Були деякі неточності, невідповідності, великих дуже порушень не було , тому члени комісії вирішили допустити  до оцінювання всі 45 заяв.  Ідеї всі хороші, можливо депутати ще розглянуть  при перегляді міського бюджету і  якщо додадуть, то будуть  наступні за рейтингом.

Інші громадські ініціативи отримають кошти на облаштування зон відпочинку, організацію дозвілля дітей з особливими потребами, розвиток дитячого велоспорту, поліпшення екологічної ситуації у місті та відновлення історично-культурної спадщини, - розповіла Тетяна Усик. Торік, за її словами, реалізували 18 громадських проектів.