Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Доступні ліки та бізнес-конкуренція фармкомпаній: до Полтави завітав заступник міністра охорони здоров’я

Доступні ліки та бізнес-конкуренція фармкомпаній: до Полтави завітав заступник міністра охорони здоров’я

Чи отримають пільгові медикаменти гіпертоніки та чому пацієнтам з нирковою недостатністю не надають безкоштовних ліків? Подробиці у сюжеті Ольги Гриненко.

Нині не всі пенсіонери отримують пільгові ліки. Держава виділяє кошти лише  на медикаменти для інвалідів та ветеранів Другої світової війни. Розповідає головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги  Чутового  Інна Сидоренко. 

Інна Сидоренко, головний лікар Центру первинної  медико-санітарної допомоги Чутового: Це, звичайно, дуже негативно сказалося і на лікуванні гіпертонічної хвороби, бо не стільки іде на лікування в основному на гіпертонічну хворобу, скільки на наслідки гіпертонічної хвороби.

 З першого квітня Міністерство охорони здоров’я України розпочне проект  «Доступні ліки», розповідає Заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик. За його словами,  гарантованим пакетом безкоштовних медикаментів забезпечать кожного громадянина України. Зокрема, це ліки для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом  другого типу та бронхіальною астмою. Рецепти на пільгові лікарські засоби виписуватимуть лікарі первинної ланки медицини.

Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров’я України: Новація є в тому, що тепер рецепти виписуються в Україні виключно за діючою речовиною, а не за комерційною назвою, як це було раніше і згідно цієї діючої речовини, визначається перелік ліків які мають цю діючу речовину. 

Зараз пацієнти з нирковою недостатністю не отримують пільгових медичних препаратів. Роман Ілик говорить:  проблеми з гемодіалізом в кожному регіоні України. Цьому сприяє бізнес-конкуренція фармакологічних виробників.

Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров’я України: Насправді йде боротьба між двома конкурентами на ринку по збуту тих препаратів, які використовуються для лікування цих захворювань. В питаннях закупівлі самих препаратів є менша проблема, є більша проблема у власне зі складовими до застосування цих препаратів, тому міністерство зараз активно працює над цим питанням.

Система реформування первинної ланки медицини розрахована на три роки. Зараз пакет законодавчих ініціатив Міністерства охорони здоров’я знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.