Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В мисливських угіддях на Полтавщині звірів відстрілюють навіть з вертольотів

В мисливських угіддях на Полтавщині звірів відстрілюють навіть з вертольотів

На Полтавщині щороку більшає браконьєрів. Зростає кількість і порушників природоохоронного законодавства. А все через низькі штрафи і недосконалі закони, розповідає голова президії Полтавської обласної організації українського товариства мисливців та рибалок  Костянтин Боровик. Дійшло до того, каже, що в угіддях звірів відстрілюють з вертольотів. Докладніше про це, розповість Костянтин Яхновський. 

Нині в обласній організації УТМР налічують більше 1 мільйона гектарів угідь. За останні десятиріччя вдалося примножити кількість диких звірів і птахів. А отже і мисливцям є де відпочити, розповідає голова президії Полтавскої обласної організації Костянтин Боровик. Щороку, каже, зростає і кількість членів товариства. Зараз їх понад 10 тисяч.

Костянтин Боровик, голова президії Полтавської обласної організації УТМР:В 1921 році коли приймався декрет про створення ТМР було і нині залишається головне завдання залучити ресурс для охорони і відновлення природи

Нині лише в Лохвицькому мисливсько-рибальському товаристві понад 600 членів. Протягом останніх років їхня кількість зросла. Мисливців в організації - більшає. Директор товариства Іван Панченко говорить: територія угідь в Лохвицькому районі невдовзі може значно зменшитися.

Іван Панченко, директор Лохвицького мисливсько-рибальського господарства УТМР: В 2013-му році обласна рада нам надала угіддя у користування до 2028 року. але в цьому році почали забирати. На території Лохвицького району хочуть створити національний парк. Вилучити у нас 13 тисяч гектарів зумлі.

Голова Полтавської обласної організації УТМР вважає, що все це роблять спеціально, аби місцевим не дозволити полювати на цих територіях. Допуск матимуть не всі.

Костянтин Боровик, голова президії Полтавської обласної організації УТМР: Прикриваючись добрими намірами створювати національний парк, насправді це доступ для багатих, аби хто закони пишуть.

З кожним роком в області зростає кількість браконьєрів, розповідає Костянтин Боровик.

Костянтин Боровик, голова президії Полтавської обласної організації УТМР: У нас лише в цьому році в Машівському районі єгеря затримали людину. Але до нього одразу приїхали 2 адвокати. Начебто він їхав до мами і це не поодинокий випадок. Протоколи складають на простих людей. Я не боюся казати, що у нас навіть на вертольотах літають і стріляють.

Не розуміє чому таке ставлення з боку законодавців і заступник голови президії УТМР Микола Скорий.

Микола Скорий, заступник голови президії УТМР: Питання мисливського господарства здаються державним чиновникам замалі, щоб їх вирішувати сьогодні. На їх думку це не першочергові питання.