Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Марина Проскурняк
Марина Проскурняк

У Ковалівці влаштували (не)конференцію для освітян

У Ковалівці влаштували (не)конференцію для освітян

Ми будуємо спільноту відповідального вчительства. Під таким гаслом на базі Полтавської обласної гімназії – інтернату для обдарованих  дітей імені Антона Макаренка, що у Ковалівці Полтавського району,  відбулася перша регіональна (не)конференція для освітян України  - міні Ед Кемп Полтава – 2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю». Подробиці у сюжеті.

Цього року  Віктор Комісаров з  Тернівки Дніпропетровської області  випустить свій перший  випускний клас. Своїх одинадцятикласників, говорить, запамёятає на все життя, тому що полюбив їх, не зважаючи на витівки. А ще, каже, отримує задоволення від професії вчителя. І готовий поділитися рецептом  гарних взаємовідносин  із  школярами.  

Віктор Комісаров, учитель інформатики, трудового навчання, креслення, основ здоровёя (м. Тернівка,  Дніпропетровська область): В мене немає відмінників , але кожен із них – особистість і дуже хороші люди. Що мені дуже подобається. І важливіше навчити дітей бути щасливими, а в житті вони напрацюють те, що їм необхідно. І отримують свої високі бали вже поза школою.

За креативність і новітні підходи до виховання школярів у 2016 році Віктор Комісаров   здобув звання «Вчитель року» у номінації «Кращий класний керівник». Цим досвідом  він ділиться з іншими педагогами. А ще  пропонує вчителям   створити  кіно – клас, облаштований сучасною технікою й зручними для дітей меблями.

Віктор Комісаров, учитель інформатики, трудового навчання, креслення, основ здоровёя (м. Тернівка, Дніпропетровська область): Сама начинка класу передбачає, що клас постійно змінюється, трансформується. Тобто під різні проекти, ідеї  він просто перелаштовується так як зручно, так, як необхідно. У ньому є і стільці з бильцями, що дуже комфортно, є без каркасні крісла, які зручні для перегляду художніх фільмів. А ще ми проводимо певні змагання, або дебати.

А от вчителька  з 35 – річним стажем  Розсошенської гімназії  Світлана Галь викладає історію. Має досвід у медіа – освіті. Педагог готова поділитися  з колегами  практикою   проведення дебатів серед школярів  і  вмінням розвивати   у них  критичне мислення.  А  для себе  поставила мету  -  навчитися створювати мультфільми для навчального процесу.

Світлана Галь, вчитель історії Розсошенської гімназії:Фактично можна використовувати для будь – яких класів. Тому що можна броати різні персонажі, різні малюнки, вони ніби оживаютьі це можна робити для старших класів . І якщо їх навчити цій технології , вони самі можуть створювати певні презентації  у вигляді уроків до мультфільмів і це сприятиме  кращому засвоєнню  матеріалу.

Понад 160 учителів, експертів, тренерів, коучів з усієї України завітали до Ковалівської гімназії – інтернату. Працювали  у восьми локаціях. Вчилися використовувати сучасні електронні засоби під час навчання дітей в початковій школі, переймали досвід Фінської освіти і  США,   а також  намагалися поєднувати сучасний реп з класичною літературою. У цьому їм допомагав полтавський виконавець Артем Лоїк. За словами експертів  - проет Ед Кемп посідає шосте місце за іноваційністю.

Марина Проскурняк, журналіст: Безкоштовність, незалежність, вільна ініціатива – педагоги мають можливість вільно висловлювати свої думки, не потрапляючи під вплив будь-кого. Програма визначається у перший день, спікером може стати будь-хто. Діє закон «Про дві ноги» , тобто кожен вчитель може обрати ту локацію, яка відповідає його потребам. Такі принципи ЕД Кемп.

Тетяна Бондар, доцент кафедри філософії, економіки і освіти ПОІППО  ім. М.Остроградського: Ед Кемп дає поштовх. Це величезний емоційний знаннєвий заряд. Це скажімо так – це дуже нестандартна форма підвищення кваліфікації. І саме тому цей формат дуже подобається вчителям.

Вчителька початкових класів  Решетилівської гімназії  Юлія Григоренко – у 2016 році стала лауреатом обласного конкурсу «Вчитель року».  Цей захід називає - трампліном не тільки для вчителів, а й для учнів.

Юлія Григоренко, вчитель початкових класів Решетилівської загальноосвітньої школи першого ступеня:На минулорічному  Ед Кемпі я взяла для себе  методику навчання англійської мови через втілення  поєднання інформаційно –комунікаційних технологій  таку гру ,як Банкрот, тому на уроках часто застосовую саме її.

Учасники (не)конференції  поспілкувалися  в локації «Кава - нонстоп», відвідали майстер – класи, взяли участь у дискусіях та тренінгах,  а також  сфотографувалися на пам’ять у дизайнерській фотозоні. Нагадаємо, ЕД Кемп народився у Філадельфії (США) влітку 2010 року. Україна стала дев’ятою державою світу і третьою у Європі,  яка приєдналася до цього всесвітнього руху.