Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Коханівському дитячому садку гріють воду сонцем

У Коханівському дитячому  садку гріють воду сонцем

Гріють воду сонцем.  Завдяки колектору  Коханівський дитячий  садок Чутівського району автономно отримує щодня до п’ятисот літрів гарячої води. Як він працює і наскільки  ефективно? – дивіться в сюжеті Лідії Ритченко

Сонячний колектор щодня підігріває гарячу воду до 55-ти градусів та підтримує  систему опалення.  

Юлій Данильченко, монтажник Їх можна інтегрувати у будь-яке приміщення. Це є часні будинки і такі, як ми робили вже в Лохвиці там, де центральна районна лікарня, там встановлено 18 колекторів. Десь вона перекриває від 50 до 60-ти відсотків в залежності від інших джерел. Але ж тільки в сонячні дні. В зимові дні менше, десь 15%.

І тепло, і зручно.У дитсадку «Чебурашка» навчається 24 дитини. Відтепер завдяки іноземному співфінансуванню у закладі   стало набагато тепліше. До цього часу  в садочку  опалювалися лише дві кімнати

Олена Таран, завідувач дитячого садка «Чебурашка» с. Коханівка (Чутівський р-н): Не всі конєшно вірили в тому, що щось множить получитись. Тепло, так як було 10-15 градусів найбільша температура. Тепер 20-22 градуси. Діти задоволені, батьки і працівники в першу чергу.

Сонячну систему для підігріву води , два твердопаливних котла закупили в садоку рамках проекту  «Програми розвитку Організації Об’єднаних націй».

Віктор Семенов, директор групи компаній енергосфер: Самое главное  - то, шо это екологически чистый , альтернативный вид источника  тепла. Такая система может рабтать 25, больше лет.На той недели я буду ехать в г. Лубны, там тоже есть уже наработки, чтобы привлекать инвестиции других грантов, чтобы было у нас максимально ефективно енергозбережения.

На проект щодо впровадження інноваційних енергозберігаючих  технологій   спрямували майже півмільйона гривень. Де 70% внесли ПРООн та ЄС, решту виділили Артемівська селищна рада та громада села.