Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

У Полтаві змагались черлідери з усієї України

У Полтаві змагались черлідери з усієї України

Відкритий чемпіонат Полтави з черлідингу зібрав учасників з усієї України. Що це за спорт: гімнастика чи спортивні танці, розбиралися наші журналісти.

Нинішній чемпіонат Полтави з черлідингу став сьомим в історії. Цього разу географія учасників розширилася. Одеса, Харків, Суми, Боярка, Тростянець і Дніпро. Загалом близько 250 учасників.

Сергій Синиця, президент Полтавської обласної федерації з черлідингу: Черлідинг набуває популярності. В Україні це молодий вид спорту. Він попередньо пройшов до Олімпійської програми, до Олімпійських видів спорту.

Черлідинг поєднує в собі елементи акробатики, танців та художньої гімнастики. Конкурсантки змагаються у двох категоріях: «чер» і «данс»

Тетяна Синиця, головний суддя змагань: Категорія «чер», традиційна, як у фільмах – це викиди, кричали, підтримка. А категорія «данс» має три підвиди – фрістайл з помпонами, хіп-хоп і джаз. Саме остання дуже схожа в елементах з художньої гімнастикою.

Під час оцінювання судді звертають увагу на техніку виконання рухів спортсменів, повороти, шпагати тощо. Ці дівчата говорять: задля гарних результатів, тренуються щодня.

Анастасія Павлюченко, м. Полтава: Кожен день по три години тренувань. На дієті. Ми взагалі то кращі.

Окрім полтавців, задоволені результатами і харківські спортсменки. Розповідає їхній тренер Катерина Гребенюк.

Катерина Гребенюк, тренер ДЮСШ №9 (м. Харків):Багато в призерах, порадували діти, я задоволена. Умнічки я їх вітаю. Вчу дітей виступати грамотно і правильно. Не опускати руки, якщо щось не виходить. Вчу бути кращими і досягати найвищих результатів.

Ці змагання - відбіркові перед чемпіонатом України, що пройде у Кам’янському. Дмитро Панченко та Ігор Ізотов, полтавські телевізійні новини.