Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

У Полтаві з аншлагом відбулася прем'єра вистави «Майстер і Маргарита»

У Полтаві з аншлагом відбулася прем'єра вистави «Майстер і Маргарита»

У Полтаві з аншлагом відбулася прем'єра вистави «Майстер і Маргарита» за романом Михайла Булгакова. Такий подарунок своїм шанувальникам до дня театру зробили актори Полтавського обласного українського музично-драматичного  театру імені М. Гоголя. Чим дивували відвідувачів?- розкажуть наші журналісти.

У Полтаві до дня театру представили виставу «Майстер і Маргарита». Автор інсценізації – режисер-постановник  з Херсона Сергій Павлюк. З полтавськими акторами митець спіпрацює втретє. «Остання любов гетьмана» та «Опера жебраків» - попередні спектаклі, які режисер ставив у Полтаві. Заслужений артист України Олександр Любченко, який втілив образ Воланда розповідає: його роль  зіграти не можна, її треба на себе приміряти.

Олександр Любченко, актор: Що може бути вище ніж цей образ?Я не тільки не знаю як це грати, я не знаю що буде далі. Що можна після цього собі бажати? Яких ролей? Але те, що до цієї ролі я дуже довго йшов, це так. І дуже довго не хотів її грати.

У виставі задіяли весь творчий колектив театру. Через нестачу акторів-чоловіків, заслужена  артистка  України  Маргарита Томм зіграла чоловічу роль Ніканора Босого в жіночій інтерпритації. Актрисі вдалося перевтілитися у непритаманний їй образ. Богдан Чернявський грає роль  Майстра у виставі. Говорить, це дуже відповідально.

Богдан Чернявський, актор: В кожному з нас є дуже багато таких речей, які є в багатьох персонажах, які нам доводиться грати. Тому є речі, які мені дуже близькі і дуже зрозумілі. А є речі, які я не можу осягнути. Які я хочу зрозуміти і тому я шукаю зараз і тут в театрі і в житті повсякденному. Все що трапляється мені, в якихось підказках. Чому так сталося з цією людиною, в чому він правий, в чому ні.

Одним з героїв  дійства став оркестр. Його перебазували з оркестрової ями на сцену. Режисерський задум передбачає відсутність містики, про яку писав Булгаков, говорить режисер-постановник вистави Сергій Павлюк.

Сергій Павлюк, режисер-постановник  (м.Херсон): Коли ми прогнали першу дію, вона виявилася на дві години. Тому декілька ліній автоматично були вирізані. Тому ми скоротили, і я залишив дві лінії. Це лінія кохання, яка обов’язкова. Тоді б роман не називався «Майстер і Маргарита», але інша основна тема, як на мене, яка проведена в романі – це тема тоталітаризму. Тема людини і влади.

Нагадаємо, з 1 квітня в Полтаві розпочинається Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», який триватиме до 7-го квітня.