Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Ініціативні громади Полтавщини отримали з обласного бюджету майже 15 млн. грн.

Ініціативні громади Полтавщини отримали з обласного бюджету майже 15 млн. грн.

Реконструкція стадіону та цивілізоване вивезення сміття – цьогоріч громади Оржицького району втілять кілька спільних ініціатив. Кошти для цього виділять не тільки із місцевих бюджетів, а й з обласної скарбниці та залучать до справи спонсорів. У районі – три переможці обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

На районному стадіоні «Колос» в Оржиці відбуваються не тільки спортивні змагання, там влаштовують різноманітні заходи до свят. Але споруда у незадовільному стані, каже голова районної ради. Проект із реконструкції стадіону торік переміг на обласному конкурсі. Цьогоріч «Колос» планують обновити. .

Володимир Козина, голова Оржицької районної ради: Перш за все зробити навколо стадіону огорожу, потім замінити лавки з дерев’яних на пластикові. Провести реконструкцію нині діючого освітленні. І зробити вбиральню, яка також потрібна.

Із районного бюджету витратять шістсот тисяч гривень. Ще півмільйона виділять із обласного бюджету, як цього передбачають умови конкурсу. Решта – кілька сотень тисяч гривень – спонсорська допомога. Подібний проект, але щодо вивезення сміття, спільно втілюватимуть кілька громад району. Оржицька селищна рада, Зарізька та ОнІшківська сільські ради налагоджуватимуть систему поводження з твердими побутовими відходами. Нині сміття вивозять лише в селищі.

Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова: Ми виграли проект на облаштування майданчиків і закупівлю закупівлю оцих контейнерів. На сьогодні одна машина у комунальному підприємстві «Оржиця комунсервіс», сміттєвоз, є. Звичайно, якщо ми підтягуємо ще дві громади, то цього буде недостатньо.

І це тільки початок, каже Олена Сидоренко. Капіталовкладення потрібні і для облаштування сміттєзвалища.

Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова: Наступний крок у нас новий сміттєвоз і ще далі крок – хочемо індивідуальні баки для приватного сектору.

Третій проект від району – енергозбереження в Денисівській амбулаторії. Загалом в обласному конкурсі перемогли 50 ініціатив із понад вісімдесяти запропонованих. Угоди про співпрацю підписали під час Координаціної ради з питань місцевого самоврядування. Нині увагу приділяють новим ідеям. Заміна вікон чи дверей у бібліотеках, будинках культури тощо вже неактуальна.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Нові ідеї – це той же швидкісний інтернет для сільських громад. Це таж сама енергоефективність селища Чорнухи, де вони хочуть в декілька разів зменшити витрати на фінансування освітлення. Тобто нас цікавить все новітнє, яке б дозволило зекономити кошти, провести енерго-, тепломодернізацію.

Також у рамках конкурсу не розглядають ініціативи, які можна втілити в межах обласних програм. Приміром, розчистка річок чи облаштування спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Загалом на реалізацію півсотні проектів-переможців із обласного бюджету виділять майже п'ятнадцять мільйонів.