Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві зросла кількість самогубств

У Полтаві зросла кількість самогубств

Невтішна статистика: в обласному центрі вдвічі зросла  кількість самогубств порівняно з минулим роком. Чому полтавці зводять рахунки з життям та як цьому завадити, дивіться у наступному сюжеті.

Павло Пипенко,заступник командира батальйону Управління патрульної поліції Полтави: Хлопчина 27-ми  років. Він хворів стійким психічним розладом. Перебував на обліку в лікаря-психіатра. Тільки мати пішла на роботу.  Повісився він на сухій гілляці. На шнуру, на кабелі з’єднання від магнітофона «Маяк».

Цей суїцид скоїли у Полтаві на початку березня. Загалом, у 2016-му  рахунки з життям звели 7-ро містян. За три місяці цього року добровільно пішли з життя – 13-ро. За словами заступника командира батальйону Управління патрульної поліції Полтави  Павла Пипенка, серед основних причин самогубств – алкогольні напої, матеріальні проблеми та соціально-побутові труднощі.

 Павло Пипенко, заступник командира батальйону Управління патрульної поліції Полтави: В основному це люди безробітні, без постійного місця роботи, раніше засуджені , які повиходили по «Закону Савченко»  і зараз вони намагаються влаштуватись в суспільстві.

Однією з причин самогубств - затяжна депресія, говорить психолог Юлія Мосієнко. Особливо вона посилюються в міжсезоння.

Юлія Мосієнко, психолог: Це проблема досить поширена : люди втрачають віру в завтрашньому дні, втрата роботи, проблеми в сім’ї , проблеми в навчанні – це все приводить до самогубств.

Суїциду можна завадити, головне - психологічно вивести людину з кризової ситуації.

Юлія Мосієць, психолог: Звичайно дружня підтримка, обіймашки ще ніхто не відміняв. Обов’язково вислухати цих людей. Коли в нас болить серце, ми чомусь до кардіолога йдемо, а от коли болить душа, думаєм, мине само собою. Само собою воно минає досить рідко.

Молитва - панацея від депресії,  розповідає отець Андрій. Каже, люди схильні до суїциду, зазвичай страждають від сильного душевного болю та безсилля самотужки справитися зі своїми проблемами.

Отець Андрій, священник Свято-Андріївського храму м. Полтава: Вважаєтья  униніє - один із найбільших гріхів, а самогубство – найбільший гріх, тому що вони один з одним зв’язані. Важливо в цей час за людину молитися. Допомогти людині, щоб людина знайшла себе, почала робити добрі справи і себе організовувати в якійсь діяльності. І потім цей стан з людини виходить.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров´я,  нині у світі кожні 40 секунд відбувається самогубство,  800 тисяч осіб щорічно добровільно йдуть з життя.