Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За індексом демократичності Полтавщина восьма серед областей України

За індексом демократичності Полтавщина восьма серед областей України

Полтавщина восьма серед областей України за індексом демократичності. Такий показник вивели з дослідження регіону за десятьма напрямами: серед них рівень корупції, безпеки, розвиток самоврядування, міжконфесійні відносини, громадська активність. Складали рейтинг у Поліському фонді міжнародних та регіональних досліджень. Для оцінки області обрали місцевих діячів, які відповідали на питання за своїм профілем. Всього в опитування взяли участь понад 100 фахівців - 28 з Полтавщини. Найбільше балів область отримала  за соціально-економічний стан, роботу місцевих адміністрацій та ЗМІ.  Найменше балів, тобто найгірший показник, Полтавщина  назбирала  через корупцію, безпеку та громадянське суспільство. Індекс демократичного розвитку областей в Україні визначили вперше. Кращими визнали Івано-Франківську Хмельницьку та Тернопільську області.  Останнє місце посіла Одещина.

Костянтин Донченко, експерт Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: Він оцінювався по 5 шкалі кожен експерт ставив оцінку від 0 до 5 і будувався відповідний рейтинг, від 0 до 2 це не демократичні, від 2 до 4 перехідні і від 4до 5 – демократичні.

Анжеліка Саідова,  директор Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: На Полтавщині існують такі проблеми, громадяни вважають, що система працює заради системи, а не для добробуту громадян і серед проблем слід виділити те, що недостатній доступ громадян до правового захисту.