Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Півтори тонни мальків риб запустили навесні у Псел

Півтори тонни мальків риб запустили навесні у Псел

Півтори тонни мальків різних видів риб запустили навесні у Псел. Мешканці  Великої Обухівки, Великих Сорочинців, Савинців та Лисівки  зібрали 62 тисячі гривень для відновлення біоресурсів у басейні річки. Сусідні з Миргородом громади перейняли досвід  миргородських рибалок  та запустили лускатих  у водойму. В екологічній акції взяли участь і наші колеги.

"Пливи та рости рибко!" - запускаючи у річку мальків, промовляли небайдужі до  екології мешканці сіл. Активісти Савинців, Великої Обухівки, Лисівки та Великих Сорочинців організували весняну акцію та зарибнили русло річки Псел. На зібрані кошти закупили малька товстолобика, коропа та білого амура і випустили лусках у природне середовище

Олексій Татарчук, голова фермерського господарства  "Татарчук АП": Ця ініціатива була ще заложена осінню 2016 року, щоб організуваться громадою та зібрать кошти необхідні для зариблення річки Псел, охорони, для заохочення молоді, як для спорту так і для  спортивної рибалки і для любительскої. Осінню вже було запущено 300 кг білого амура. Надіємся, що біоресурси будуть соблюдаться, не будуть браконьерничать,  снасями., виловлювать динамітами та сітками.

Підхопили естафету  і мешканці села Савинці.  Пенсіонер Олександр Федорченко каже: проблему треба вирішувати спільно з громадою.

Олександр Федорченко, житель с. Савинці: Дійшло до того, що в річці вже не має риби: виловили, вибили, унічтожили, коротше кажучи. Ми рішили громадою зібрать кошти і зарибить річку.Два підприємці  по тисячі виклали двісті, хто двісті,  хто сто, хто 20 грн.

Не залишилися осторонь і Лисівчани. Дві фермерські фірми виділили кошти на закупівлю малька. Фермери шукають однодумців. Говорить  представник фермерського господарства Віталій Крат .

Віталій Крат, житель с. Лисівка Гадяцького району: Закликаю усі громади Гадяцького району, які розташовані у руслі річки Псел, це і Рашівка і Сари і місто Гадяч підтримати цю ініціативу і доучитися до цієї благої справи і продовжити зариблення річки.

Продовжувачами справи миргородських рибалок стали мешканці Великої  Обухівки.  

Петро Варченко, директор АП ОП "Великообухівське»: В червні 2016 року, коли піднявся рівень річки  Псел і захотілось бачити у цій річці не тільки воду, а й живі організми, які в ній споконвіку існували.  І задумка така виникла, щоб зарибнить річку мальком білого амура, товстолибика, коропа,судака.  Всього чотирма громадами зібрали 62 тисяч грн, щоб зарибнить  русло даної річки. На цьому наша робота не завершується, плануєм запустить через неділю 300 кг білого амура і 10 тисяч мальків судака.

Весняну акцію по зарибленню річки Псел супроводжували рибалки Миргородського рибальського клубу.  Вони цю роботу розпочали два роки тому, а тепер  мають однодумців в інших районах. Зустрівшись з  мешканцями сіл, вони розповіли про правила  риболовлі під час операції  "Нерест". Вона починається у Полтавській області  з першого квітня і триватиме до 20 травня.