Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Найновіші українські кінофільми полтавцям покажуть безплатно

Найновіші українські кінофільми полтавцям покажуть безплатно

Українське жанрове кіно приїде у Полтаву. Замість традиційного фестивалю «Мазепа-фест» у кінотеатрі «Колос» безкоштовно покажуть найсвіжіші стрічки українського кінематографа. Що саме та коли зможуть подивитися полтавці – дізнавалися наші журналісти.

Дні українського кіно, як альтернатива рок-фестивалю. У Полтаві дорослі побачать  художні фільми та історичні ретроспективи,  дітлахи – мультфільм про Микиту Кожум’яку.

Сергій Неретін, перший заст. голови Державного агентства України з питань кіно: Ми привеземо сюди максимально свіжі стрічки, тобто ті, що вийшли протягом останнього року. Стрічка Олеся Саніна «Переломний момент», створена спільно з Америкою.  «Гніздо горлиці», фільм, який був восени у прокаті.

Зустрічі з акторами і режисерами теж у програмі днів кіно. Після кожного сеансу глядачі матимуть змогу поспілкуватися з ними у режимі «питання-відповідь». А відтак, більше дізнатися про реалії сучасного українського кінематографа, каже Сергій Неретін.

Сергій Неретін, перший заст. голови Державного агентства України з питань кіно: Ми ще хочемо організувати це в максимально відкритому режимі, як майстер-клас. Це дуже важливо – побачити ці всі майстер-класи, мати можливість поставити питання тому чи іншому актору, щоб побачити, як це все відбувається насправді.

Українське кіно виховує в людях дух національного єднання і патріотизму, вважає голова Полтавського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський. За його словами, російського кіно в українських кінотеатрах нині лише 5 відсотків.

Микола Кульчинський, голова Полтавського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка: Ми завжди бачили наше завдання у пропаганді високих зразків української культури. Відкривається фестиваль, наприклад, фільмом «Жива», режисер – Тарас Химич.

Українське кіно безкоштовно покажуть полтавцям у кінотеатрі «Колос» 7-го, 8-го і 9-го квітня. Вхід вільний.