Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Понад 500 чоловіків з Полтавщини підуть служити в армію цієї весни

Понад 500 чоловіків з Полтавщини підуть служити в армію цієї весни

Понад півтисячі чоловіків з Полтавщини підуть служити в армію цієї весни. З березня призовники проходять міські та районні медичні комісії. Контрольних огляд відбувається в обласному військкоматі. На одному із них побувала наша знімальна група.

В обласному військкоматі в черзі до лікарів призовники із Семенівського та Решетилівського районів. Дев’ятнадцятирічний Костянтин Вовк до служби придатний.

Костянтин Вовк, призовник: Викликають мене перший раз. Ставлюся добре до армії, хочу навпаки служити. Думаю, в Нацгвардію. Мрію з дитинства стати військовим.

Але Костянтинові доведеться почекати. На строкову військову службу призивають юнаків від вісімнадцяти до двадцяти семи років. Проте Президент України указом ввів обмеження і служити відправлятимуть з двадцятирічного віку. В нацгвардію хоче потрапити і Ярослав Четверик.

Ярослав Четверик, призовник: Зараз такий час. Звісно, спочатку не відпускали, але це моє рішення. Я вже дорослий. Тому я сам прийняв це рішення.

Цієї весни до комісаріатів Полтавщини викличуть більше дев’яти тисяч призовників. Четверта частина із цієї кількості уже пройшла медичну комісію та професійно-психологічний відбір. Багато юнаків ще з дитинства мають проблеми зі здоров’ям.

Олександр Кульпінов, спеціаліст відділу комплектування та призову обласного військкомату: Тенденція до того, що із загального числа юнаків більше визнаємо непридатними.   Наприклад, коли ми проводимо у 17-річних, то дуже багато дітей-інвалідів. І ми визнаємо їх непридатними ще до проходження призову.

Сколіоз, кіфоз та плоскостопість – розповсюджені хвороби серед молоді призовного віку, каже травматолог. Чи придатні юнаки до служби, залежить від складності захворювання. 

Олександр Бубир, лікар-травматолог: Другий ступінь сколіозу і другий ступінь плоскостопості з артрозами – це непридатні. Все, що нижче по ступеню, то вони придатні.

Серед неприємних тенденцій - на зір впливає активне використання гаджетів.

Любов Забєліна, лікар-офтальмолог: Компьютерами, планшетами, смартфонами и дома телевиденье. Многие читают литературу, учатся… Поэтому в наше время у большинства молодежи есть снижение зрения. В основном это близорукость.

Загалом на строкову військову службу цієї весни з області призвуть п’ятсот сорок п’ять людей.

Едуард Бородай, заступник військового комісара полтавського обласного військкомату: Із них 350 чоловік до Збройних сил України, 160 – до Національної гвардії і 60 до державної служби спеціального транспорту.

Нагадаємо, замість строкової служби призовники можуть укладати контракти. Цьогоріч із двохсот п’ятдесяти людей, які працевлаштувалися до армії,- понад третина строковиків.