Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ігор Ізотов
Ігор Ізотов

Життя дітей ВПО. Полтавські дитсадки

Життя дітей ВПО. Полтавські дитсадки

Діти внутрішньо переміщених осіб. Наші журналісти проаналізували, чи є для них місця в полтавських дитсадках і як їх там виховують? Подробиці у наступному сюжеті.

Ігор Ізотов, журналіст: У полтавських дитячих садках за підтримки Євросоюзу закупили ось ці новенькі  комплекти постільної білизни. Окрім того, батькам, що відводять дітей до цього дитсадка , не треба думати , в чому їхні  діти будуть виступати на ранкових виставах. Тут як у справжній гримерці, як у справжньому театрі,  є свій власний гардероб.

У дитячому садку  №6 «Чебурашка»,  де  виховують 450 дітлахів,  є і  діти внутрішньо переміщених осіб. Окрім  власної гардеробної, заклад  має і  пральну кімнату, у кожній групі є свій «живий куточок».

Сюди і відвела свою маленьку трирічну Камілу переселенка з Донбасу Вікторія. У Полтаві вона  місяць,  до цього жила у Кривому Розі. Через несприятливий для дітей клімат довелось шукати інше місто. Говорить, що в дитячий садок прийняли швидко.

Вікторія, переселенка з Луганська: Проблем не було ні у Кривому Розі,  ні тут. Зразу прийняли документи, тому жалітися немає на що. Найголовніше, щоб дитину всі підтримували, ніхто не ображав і не давали приводів для цього.  Я вважаю, що всі діти,  які з Донбасу,  вони вже і так ображені.

Завідуюча дитсадком Вікторія Павленко розповідає, що окремих груп для таких дітей не формують. 

Вікторія Павленко, завідувач дошкільного закладу №6 «Чебурашка» (м. Полтава): Різниці з якими дітками працювати немає. Ми їх не розрізняємо за статусом чи віком. За віком тільки коли вікова група. А в логопедичних групах там діти від 3 до 7 років. Тому для вихователя головне - не хто діти за статусом, а що це перш за все діти.

Наталя Лебедєва, вихователь-логопед  дошкільного закладу №6 «Чебурашка» (м. Полтава): Ми всіх любимо однаково, всі наші, всі рідні. А діти не знають хто звідки приїхав, їм все одно. Вони всі дружні.

Поряд - дитсадок №2 «Віночок». Саме його вибрала для  дворічного сина  Оксана, яка  до війни жила з родиною у Донецьку.  Каже,  довго шукала комфортне місце проживання для своєї малечі.

Оксана Мала, переселенка з Донецька: Ми були в Полтаві, Вінниці, Івано-франківську, Чернівцях, Львові, Києві. Нам здалося, що Полтава найкомфортніше місце. В Полтаву ми приїхали минулого літа і в черзі були на загальних підставах. Ми з завідуючою спілкувалися, вона сказала проблем не буде. Нас прийняли добре.

Для дітей адаптація після переїзду відбувається відносно швидко, говорить психолог Катерина Мироненко.

Катерина Мироненко, психолог Полтавської обласної дитячої лікарні: Загалом для дітей показники адаптації до нового місця різні і індивідуальні. Приблизно це від двох тижнів до шести місяців. Це середня адаптація.

За минулий рік в Україні зареєстрували   більше 170 тисяч дітей внутрішньо переміщених осіб, з них на Полтавщині – майже 6 тисяч. Павло Лопатюк, Микола Янко, Павло Бардиш та Ігор Ізотов полтавські телевізійні новини.