Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Юним тхеквондистам у Полтаві не вистачає належних умов для тренування

Юним тхеквондистам у Полтаві не вистачає належних умов для тренування

У свої 11-ть Анастасія Коновал двічі чемпіонка України з тхеквондо.   Та для якісних занять  їй та іншим дітям, які займаються корейським бойовим мистецтвом під керівництвом Віталія Ступака, не вистачає належних умов для тренування.

Анастасії Коновал 11-ть. Бойовим мистецтвом почала займатися ще коли ходила до дитячого садочка. Нині дівчинка тренується двічі вдень: зранку зарядка, ввечері повноцінне тренування. Дворазовою чемпіонкою України стала завдяки такому напруженому графіку, - пояснює Анастасія.

Анастасія Коновал, дворазова чемпіонка Україна з тхеквондо: Мы начали сразу с бабушкой заниматься. Мы бегали на стадионе.  Ну а в садике я ходила на карате. Думали, что я похожу три тренировки и пошутила. И так я дальше занималась, с начала садика. А потом дедушка сказал, что есть похожий вид спорта на карате, называется  тхеквондо. И я начала ходить.

Останнє досягнення - срібло на чемпіонаті Європи. Він проходив в турецькому Белеці у лютому. Дівчина змагалася у ваговій категорії до 40-ка кілограмів. Говорить: в майбутньому все ж планує вибороти золото.

Анастасія Коновал, дворазова чемпіонка Україна з тхеквондо: Я усиленно тренируюсь, что бы поехать на следующий год в Турцию. У нас если какие-то соревнования, то ми сильнее и больше тренируемся.

Крім Анастасії Віталій Ступак тренує ще 20-тьох дітей. Тренерство для чоловіка не основна робота, а хобі.

Віталій Ступак, тренер відокремленого підрозділу ГО «Федерація тхеквондо (ВТФ) України» у Полтавській області: Все зависит от возраста, от условий подготовки, от желания спортсмена. Возможностей тренера, возможностей родителей выезжать. Тоесть довольно дорогостоящий вид спорта. Имеется ввиду выезды, особенно участия в международных соревнованиях.

Крім того тренер розповідає: умови для занять у дітей не найкращі - взимку в спортивній залі дуже холодно, а в старі дерев'яні вікна задуває вітер. До того ж це приміщення доводиться орендувати за власні кошти.

            Попри мізерне фінансування, спортсмени досягають чималих успіхів. Дідусь чемпіонки Анастасії Володимир Яковлєв розповідає про онучку, яка у свої юні 11 має червоний пояс.

Володимир Яковлєв, дідусь чемпіонки: Все покупаем. Это у нее уже третий добок. Она же растет как по возрастной  + здача на пояса.   Спорт я скажу не дешёвый.   Поездка практически за свой счет.   У нас в Украине финансовое состояние не очень. Хотелось бы, конечно, что бы больше помогали детям.