Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

На Київщині відбувся Всеукраїнський фестиваль пам’яті Раїси Кириченко

На Київщині відбувся Всеукраїнський фестиваль пам’яті Раїси Кириченко

Зберегти народний вокал. Полтавка  Алла Бузало посіла перше місце у номінації "Соліст" на Всеукраїнському конкурсі «Пам'ять бережуть роки»,  присвяченому творчості нашої землячки Раїси Кириченко. Хто брав участь у  фестивалі та що приваблює учасників у репертуарі видатної співачки, дивіться далі у сюжеті.

Раїса Кириченко - взірець українського вокалу та берегиня національної пісні,  розповідає співачка Оксана  Калінчук.

Оксана Калінчук, член журі фестивалю, заслужена артистка України: Вона внесла великий внесок у розвиток народного класичного вокалу, який сьогодні потрібно продовжувати

У всеукраїнському конкурсі "Пам’ять бережуть роки"  ансамблі змагалися у кількох номінаціях. Обов’язкова умова конкурсу - виконання пісні Раїси Кириченко. Учасниця фестивалю - співачка Ольга Тюніна говорить: Раїса Кириченко мала унікальний репертуар.

Ольга Тюніна, учасниця фестивалю: В більшості це дуже душевні пісні. Вони осмислені не тільки Раїсою Опанасівною, а й тими хто їх створював. Тобто,  це дуже глибокі пісні, як багатство нашої країни. Те,  на чому будується патріотизм.

Такі, як Раїса Опанасівна, народжуються раз на сто років - говорить про неї  заслужений журналіст України Микола Ляпаненко.

Микола Ляпаненко, член журі фестивалю, заслужений журналіст України: Воістину українське. Воістину патріотична душа, патріотична людина. тому що поставши перед вибором життя або смерть, або Батьківщина або закордон - вона вибрала життя та батьківщину – Україну.

Серед 12 учасників конкурсу  перемогу здобув народний фольклорний ансамбль  з Київщини «Терниця». Голова журі фестивалю - Леонід Нечипорук каже: важливо зберегти пам’ять про видатну співачку.

Леонід Нечипорук, голова журі фестивалю, композитор: Я був на її батьківщині - в Корещині не один раз, я знаю,  як до неї відносились люди, з якою любов’ю та шаною. тому звичайно, щоб жила пам’ять про неї, потрібно щось робити.