Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві звучали “Музичні барви України”

У Полтаві звучали “Музичні барви України”

“Музичні барви України” - концерт до 175-ї річниці від дня народження нашого видатного земляка композитора Миколи Лисенка відбувся у Полтаві. Луганський національний університетів, спілка композитоpів та обласна філармонія вже вдруге об'єдналися, аби в обласному центрі зазвучала класична музики. Із глядачами її звучанням поділяться колеги Богдан Казирід та Анастасія Красносвободцева.

Прелюдії для фортепіано” Костянтина Крепака та “Награвання скоморохів” з симфонічної сюїти “Давньокиївські фрески” Андрія Сташевського- полтавці цього вечора почули роботи луганських композиторів, які нині проживають у Полтаві. Крім того пролуналитвори місцевих авторів, зокрема Віталія Скакуна, Тамари Оскоменко-Парулави, Сергія Горюновича.

Тамара Оскоменко-Парулава, голова Полтавського обласного осередку НСКУ: Лисенко об’єднував Україну. І засновник професійної композиторської школи. Кожен митець іде своїм шляхом. Комусь ближче народна пісня, комусь симфонія.  Ми різні, але це дуже добре, що ми різні. Але є спільні риси, що нас об’єднують, це дійсно на ниві української культури

Спільним святковим проектом обласної філармонії, Національної спілки композиторів та Інституту культури та мистецтв Луганського національного  університету музиканти відзначили 175 років від дня народження Миколи Лисенка.

         Творча кооперація задля благородної мети - нести національну культуру у світлі українського генія Миколи Лисенка. До програми залучили кращих з кращих, - говорять організатори - мішаний хор Інституту культури,ансамбль “Чураївна”, народну артистку України Наталію Хоменко, артистку філармонії Лідію Кретову та багато інших.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії: Я думаю, в цьому об’єднанні  - наша сила. Час показує, що треба об’єднуватись, це треба робить. І творчо поєднувать всі свої сили.

Андрій Сташевський, завідувач кафедри музичного мистецтва  та хореографії Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім.Т. Шевченка, композитор: Ми дуже раді, що така співпраця є. І що таке взаємопроникнення. І нещодавно ми проводили концерт у полтавському музеї з нашим хором. І надалі в нас є багато різних проектів творчих, які заплановані в  цьому і в наступному році.

Третій рік Інститут культури та мистецтв Луганського національного  університету ім. Т.Шевченкапрацює у стінах Полтавського університету економіки і торгівлі.Завідувач кафедри музичного мистецтва  та хореографії, композитор Андрій Сташевський розповідає,тут відчувають необхідну підтримку, та все ж мріють швидше повернутися додому.

Андрій Сташевський - завідувач кафедри музичного мистецтва  та хореографії Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім.Т. Шевченка, композитор: Полтава для нас стала другим домом. Оскільки це вже наша, скажімо так,  друга батьківщина. Третій рік ми знаходимося, скажімо так,  в еміграції вимушеній. Сподіваємося на повернення, але ж один Бог  знає,  коли це станеться.