Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Ще 7 опорних шкіл створять на Полтавщині

Ще 7 опорних шкіл створять на Полтавщині

Сім нових опорних шкіл запрацюють на Полтавщині. Заклади уже переоснащують. З нового навчального року більше десяти районів матимуть школи нового формату.

У Кобеляцькому районі з нового навчального року з’являться дві опорні школи: Білицька та Бутенківська. На оснащення останньої уже виділили державні кошти.

Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА: Майже 4 млн. і ці кошти майже всі використані. Придбано обладнання для 4 природничо-математичних кабінетів.

Ці заклади мають приблизно по триста учнів. Ще більше сотні вчитимуться у філіях. Також опорні школи запрацюють у шести районах. Їх створення спрямоване на зменшення розриву між рівнем знань дітей із міських та сільських шкіл.

Сергій Дятленко, заст. директора департаменту середньої та дошкільної освіти МОН України: Дві третіх учнів сільських шкіл на ЗНО показали результат – низький і середній. Дві третіх міських шкіл показали – достатній і високий. Цю прірву треба долати.

На Полтавщині в сільській місцевості знаходяться більше 70% шкіл. Хоча там навчається лише третина від загальної кількості школярів області. Ще одна причина оптимізації – у малокомплектних школах вартість утримання учнів часто перевищує середню – 20 тисяч гривень.

Володимир Козина, голова Оржицької районної ради: У нас є 23 загальноосвітні заклади. 10 з яких – школи І-ІІІ ступенів. На 2 тисячі учнів – це дуже багато. Утримувати пусті приміщення – не так то просто.

У Великобудищанській школі Диканського району – 120 учнів на тисячу двісті жителів. Директор закладу вважає: поки що реформування школа не потребує.

Олександр Калашнік, директор Великобудищанської ЗОШ:  Перспектива школи буде, незважаючи на реформи, незважаючи на порні школи. Ми поки що існуємо.

З вересня 2016-го на Полтавщині розпочали роботу три опорні школи: У Чутовому, Зінькові та Шишаках. На їх осучаснення витратили двадцять два мільйони гривень. Йдеться не лише про ремонт і термомодернізацію.

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: А саме і на оснащення кабінетів і лабораторій, на придбання сучасного обладнання. На придбання інтерактивних комплексів. Взагалі для створення умов дитині навчатися і не лише отримувати освтіні послуги, а й бути в середовищі освітньо-культурно-спортивного простору.

Якість знань моніторитимуть уже після завершення навчального року. Також відповідає вимогам опорної школи і Покровська Решетилівського району. Її переоснащували ще й за рахунок міжнародних спонсорів, але повноцінно запрацювати з початку навчального року заклад не зміг. Нагадаємо, найбільше малокомплектних шкіл мають Гребінківський, Чорнухинський та Семенівський райони.