Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Боротьба з МАФами у Полтаві триває

Боротьба з МАФами у Полтаві триває

 Боротьба з МАФами у Полтаві триває. Нині частково відновили огорожу навколо будмайданчика по вулиці Івана Мазепи, продовжують споруджувати  павільйони. Нагадаємо,  29 березня територію будівництва оточили з півсотні людей, зламали огорожу та підпалили дерев’яні конструкції. На скандальному об’єкті побувала і наша знімальна група.

Ось як реагують полтавці на будівництво торговельного павільйону, що  навпроти універсаму "Полтава".

Голос: Скоро не буде де перейти через дорогу, пройтись по газонам – кругом все застроюється. Але ж одні, ви подивіться, на кожному шагу тільки одні забігаловки, наливайки.

Голос: Люди здесь возмущены тем, что здесь все уже-уже.  Тут уже дыхание перекрыли Забудова площею близько чотирьохсот квадратних метрів зайняла частину пішохідної зони та стоянки. Нині тут цвяхи, ями та почорнілі від вогню дошки. Нагадаємо, напередодні активісти розтрощили та спалили дерев’яні конструкції будівництва. Учасник протестної акції  Сергій Клочков говорить:  об’єкт –незаконний та суперечить інтересам громади.

Сергій Клочков, громадський діяч: Людей просто вынуждают на другие радикальные меры. Поэтому, если нет ответов от представителей влады, что мы строим , какие меры принимаем,законно- незаконно. Если задним числом делается паспорт.

Депутат міськради Дмитро Сенчакович вважає, що дії громади 24 та 29 березня мали право бути, адже у підприємців немає повного пакету документів:

Дмитро Сенчакович, депутат Полтавської міської ради: 21 числа з’явилася огорожа на Мазепи,45. По факту цього почали розбиратися, які є дозвільні документи. 21 числа я написав запит до управління містобудування, стосовно того, щоб мені надали копії документів, які є  для того, щоб встановити там тимчасові споруди . Сьогодні останній день, коли спливає термін для відповіді. Відповіді я ще не маю.

30 березня активісти та депутати Полтавської міської ради відвідали будівельний об’єкт знову. Сюди  прибув і головний  інспектор державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській  області  Валентин Діденко. Каже, для тимчасових споруд не передбачено зведення фундаментів.

Валентин Діденко, головний  інспектор державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській  області  Валентин Діденко: Під час перевірки ми побачили, що тут заливається свічковий фундамент залізобетонний, армований. Цей об’єкт не зареєстрований в Єдиному реєстрі-документі, який дає  право на виконання будівельних підготовчих робіт. Вчора ми в присутності громадськості, поліції склали акт про самочинне будівництво, зробили фотофіксацію, написали заяву в поліцію що до правомірності цих усіх  робіт і наявності складу злочину, передбаченого КК ст. 197 і 365. Сьогодні листом ці всі документи відправили в поліцію.

Юрист В’ячеслав Кущинський говорить: залили фундамент - порушили закон.

В’ячеслав Кущинський, юрист: На тимчасових спорудах цього не повинно бути. Там ринок і повно місця, де можна розмістити ці торгові точки. Але будують там, де зручно підприємцю.

Василь Ковальчук, правозахисник:Кому видать припис? Люди працюють. Власника нема і не буде до того часу, поки інспектор не піде звідси. Він піде-він вийде. Ну ви розумієте. Так, як немає ні документів, ні власника, вручить його нікому.

Завідувач сектору архітектурно – будівельного контролю  за благоустроєм Полтави Денис Павленко говорить, будівництво-законне:

Денис Павленко, завідувач сектору архітектурно-будівельного контролю інспекції контролю за благоустроєм: Об’єкт благоустрою-павільйон согласно паспортов - прив’язки зводиться.

Наймані робітники уникали камер, кажуть, працюють перший день.  

Працівник:  Я тротуарную плитку клал, як к этой стройте не имею никакого отношения.

Працівник: Я перший день тут.

Будівельник Юрій Анатолійович, розповідає:  пенсіонер, влаштувався неофіційно, хто забудовник  знає, але не скаже.

Юрій Анатолійович, будівельник: Зясовуйте, ищите командира. Я причьом? Я ничого не знаю. Человек подходит, деньгами расплачивается с нами вечером и все. Фамилию я не знаю.

Депутат Полтавської міськради Дмитро Сенчакович викликав поліцію. На будівництво прибули патрульні й  слідчо-оперативна група.

Олександр Гуржій, старший слідчий Полтавського відділу поліції: Зараз я не розумію. Тут будівництво не ведеться. В рамках кримінального провадження, в рамках закону, яке прийме ґрунтовне рішення.

Господар МАФу так і не з’явився. Голова ініціативної групи  Станіслав Пеєв дату наступної акції протесту не називає. Говорить, якщо не вдасться боротися з забудовником в правовому полі - навідуватимуться до будівельного майданчику частіше.

Станіслав Пеєв, голова ініціативної групи партії « Національний корпус»: Ми хочемо і по п’ятницям і по середам , ми кожного дня сюди прийдемо, здзвонимось. І прийдемо перевіряти, а що нам залишається робити рідному місті?

Нині відкриті кримінальні провадження за статтями  Кримінального Кодексу України  «Самовільне зайняття земельної ділянки»,  «Самовільне будівництво»,  «Хуліганство», повідомив заступник начальника ГУ НП у Полтавській області Сергій Альошкін. Нагадаємо, Полтавська міська рада 24 березня  проголосувала за рішення «Про затвердження та погодження документації із землеустрою на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності». Рішення стосується більше десятка земельних ділянок під майбутні павільйони, в тому числі і на вулиці Івана Мазепи, 45.