Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Більше половини військових ветеранів на Полтавщині отримують неперераховані пенсії

Більше половини військових ветеранів на Полтавщині отримують неперераховані пенсії

Ціни ростуть, пенсії  – ті самі. У Полтаві ветерани силових структур обурені неналежним пенсійним забезпеченням. Відтак вимагають перерахунку. Та чи платитиме їм держава більше у 2017-му – дивіться далі в сюжеті.

Микола Гулий 30 років працював у зенітно-ракетному училищі. Каже: востаннє пенсію йому перерахували 4 роки тому. З тих пір чоловік щомісяця отримує близько 3-ох тисяч гривень. Родині цих коштів не вистачає, каже він.

Микола Гулий, ветеран ЗСУ: Перерасчёт пенсий в последний раз был сделан 1 января 2013-го года, и с тех пор никакого перерасчёта уже не было. Уже 2017-й год, а мы стоим всё на месте.

Чоловік обурений: за законом він має право на пільговий проїзд в приміському транспорті. Попри це, в касах автостанцій майже завжди вимагають сплати.

Микола Гулий, ветеран ЗСУ: Там вам говорять: в списках льготнков Вас нет. Звонишь в главное управление соцзащиты и спрашиваешь: так есть пільга или нет? Говорят: пільга есть.

Валентин Михайліченко служив у Чорнобилі полковником міліції. Загалом має 25 років вислуги. Каже: пенсія і раніше була мізерна, а  півроку тому її ще й зменшили.

Валентин Михайліченко, ветеран МВС: На самому 4-му реакторі по 8 годин в день ми чергували, проводили там профілактику. У мене пенсія зараз була 1948. Невідомо з яких причин стало 1938 гривень. 

44 відсотки військових ветеранів нині отримують перераховані пенсії, і це – пільговики, розповів начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Сергій Марченко. І додав:  у 2017-му пенсії перерахують уже всім пенсіонерам-військовослужбовцям. На скільки стануть більшими виплати – йому невідомо.

Сергій Марченко, начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області: По Міністерству Внутрішніх справ уже є рішення. Ми складаємо списки, направляємо до уповноваженого органу. А уповноважений орган має місяць для складання відповідних довідок.

За даними сайту Пенсійного фону України, середній розмір пенсії станом на перше січня 2017-го року – 1828 гривень. Це на 100  гривень більше, аніж торік. Анна Комар, Дмитро Панченко, Полтавські телевізійні новини.