Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку «Великдень, як світ Божий» відкрили у Полтавському краєзнавчому музеї

Виставку «Великдень, як світ Божий» відкрили у Полтавському краєзнавчому музеї

Килими, вишивки, портрети, писанки, ляльки-мотанки.  Виставку «Великдень, як світ Божий» відкрили уПолтавському краєзнавчому музеї.  Бачили ці роботи і наші кореспонденти.

Виставка «Великдень»  - це зібрання творів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини.

Євген Пілюгін, організатор виставки, заслужений майстер народної творчості  України: Я цю виставку організовував з провідними  майстрами тому,що сама людина цього не зробить на цій виставці представлено 70 чоловік, майстрів, найкращі  майстри,але тут є досвідчені і є молодь, головне,  що саме головне, що у нас дуже багато молодих майстрів сьогодні будуть нагороджувати чоловік 30 молодих майстрів.

На виставці  представили різні види традиційних народних ремесел. Це і решетилівські килими з рослинним орнаментом, і вишивки, і лубенські рушники, і музичні інструменти, а також різьблені по дереву ікони. Учасники – різного віку.

Євген Пілюгін, організатор виставки, заслужений майстер народної творчості  України: Наймолодші 17-ть років навіть є і менші трішки учні. Це учні опішнянського колегіуму і є з наших гуртків полтавських, десь в середньому 15-17 найменші і найстаршим у нас і 80, є і поважного віку у нас досвідчені майстри.

Килимар Наталія каже, що килимарство - це робота, яка потребує багато часу. Говорить, що у її доробку стільки робіт, що якби їх порахувати, то дорогу б до Києва устелила б ними.

Наталія Дмитренко,  член спілки майстрів народного мистецтва України: Ну спочатку я її придумала  «Лісовий гість» у мене такі лісові жителі. Я намагалася відтворити щось таке  таємниче з мавками, лісом і таких ось якихось жителів які ми не бачимо , а вони є, декоративні. Працюю я в стилі традиційного народного Полтавського килима намагаюсь відтворити ту орнаментику і ту стилістику яка була у нас у ХVIII- XVIIст.

Виставку «Великдень, як світ Божий»  приурочили до 25-річчя заснування Національної спілки майстрів народного мистецтва України.