Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Товариство «Сільські традиції» припинило роботу, але протистояння триває

Товариство «Сільські традиції» припинило роботу, але протистояння триває

Із правом на реабілітацію. Діяльність свинокомплексу «Сільські традиції» у Біликах Кобеляцького району законсервували. Але якщо товариство захоче продовжувати роботу, йому підуть назустріч. А от кільком жителям селища через конфлікт із керівництвом «Сільських традицій» загрожують мільйонні штрафи.

Перше квітня 2017-го року – кінцева дата, до якої з території «Сільських традицій» мали вивезти усіх свиней. У власників на це було більше чотирьох місяців. Голова ОДА Валерій Головко звітує: свиней на комплексі немає і підприємство припинило виробничо-господарську діяльність. Проте якщо керівництво агрохолдингу захоче знову працювати на території Біликів Кобеляцького району, то перешкоджати їм не будуть.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА: Нам потрібно піднімати економіку з руїн. Але початок існування підприємства тоді давав сигнал і органам місцевого самоврядування, і органам виконавчої влади про те, що неможна починати з неправильних дій. Перше, це обговорення з місцевою громадою. І відповідність проекту всім вимогам. 

Громада готова до діалогу, каже голова Білицької селищної ради. Але якщо підприємці налаштовані працювати законним шляхом.

Юрій Латиш, Білицький селищний голова: Така позиція громади: перепрофілювати підприємство. І щоб там не було ні курей, ні свиней. І тоді співпрацювати разом. 

Нині у «Сільських традиціях» займаються інвентаризацією. Через припинення роботи, а також закриття забійного цеху під Решетилівкою звільнили майже триста людей. Позиція власників агрохолдингу, до якого входять «Сільські традиції»: підприємство закрили незаконно, хоча воно справно платило податки.

Роман Калатур, заст. директора ТОВ «Сільські традиції»: З такою політичною ситуацією і з такою економічною ситуацією, яка на сьогоднішній день склалася в Україні і те беззаконня, яке коїлося протягом кількох місяців у селищі Білики… Власники свинокомплексу не бачать жодних підстав для продовження своєї господарської діяльності.

Свиней і смороду уже немає, але суперечка між керівництвом свинокомплексу і місцевими жителями триває. Цього разу у суді. Із чотирнадцятьох біличчан вимагають одинадцять мільйонів гривень.

Ольга Ревека, жителька Біликів Кобеляцького району: Звинувачують у всіх смертних гріхах. Тобто, що ми блокували, що перекривали, що ми морили свиней голодом. Не давали їм належним чином набирати приріст. І всяке таке. Навіть рейдерське захоплення нам приписували.

Нагадаємо, конфлікт між жителями Біликів та власниками свинокомплексу триває кілька років. Відсутність очисних споруд у підприємстві призводила до смороду у селищі, погіршення стану довкілля та здоров’я людей. Ірина Соляник. Сергій Коломієць. ПТН.