Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Карлівці та сусідніх селах стало чистіше

У Карлівці та сусідніх селах стало чистіше

У Карлівці та сусідніх селах стало чистіше. Щотижня до місцевого пункту збору вторсировини здають близько 400 мішків скляних пляшок. Приносять люди і поліетиленові пакети, ПЕТ-пляшки, макулатуру та інше.

Пляшки  приймають від  місцевого населення та  магазинів. В подальшому планують  збирати їх у лісосмугах, щоб було менше побутового  сміття.

Віта Боченко, бухгалтер Карлівського пункту збору втор сировини: Два роки тому купили прес, почали збирати макулатуру, скляну бутилу, пластикову, стрейч, поліетилен. І почали приймати людей. Вони нам сортують, збирають і ми грузимо на машини і здаємо.

Вартість однієї пляшки від 25-ти копійок. За макулатуру платять більше. Від 100 кг – ціна вища, каже пані Віта.  На пункті збору вторсировини працює 5 осіб.

Віта Боченко, бухгалтер Карлівського пункту збору втор сировини:Дозволяє людині і працювати. І по-перше і чисте навколишнє середовище. Це саме головне. І якщо ми будемо чистити і посадки, то приємно буде проїхати дорогою.

До пункту переробки вторинної сировини  приносять пляшки найчастіше люди похилого віку. Пенсіонерка Катерина Шандарь говорить: здає їх, бо не вистачає коштів на життя.

Катерина Шандарь, жителька м. Карлівка: Здала – є на хліб. Принесли бум агу, всяке таке, і обратно. Ото таке життя.

Після збору вторинну сировину пресують та відправляють на переробні заводи до Харкова, Полтави та Дніпра. Пластикові пляшки переробляють на силікон. Скляні  - виливають та продають знову. З плівки роблять пакети. Із макулатури – папір.За даними минулого року, вєвропейських країнах  в середньому переробляють близько  60% побутових відходів. В Україні цей  показник не перевищує 4,5%, йдеться  на сайті УНІАН.