Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Радник міністра юстиції України Ігор Алексєєв вручив полтавським породіллям свідоцтва про народження дітей

Радник міністра юстиції України Ігор Алексєєв вручив полтавським породіллям свідоцтва про народження дітей

Перший документ – в пологовому будинку. Cвідоцтва про народження дітей вручив сьогодні у перинатальному центрі  обласної клінічної лікарні радник міністра юстиції України  Ігор Алексєєв. Як це було , бачила наша знімальна група.

Породілля Станіслава Назарова  -  працює в Полтаві,  має реєстрацію в Шишацькому районі. Розповідає: на дитину чекали з чоловіком майже 6 років. 23 березня жінка народила сина Давида. Добре, каже, що після пологів   не доведеться бігати по установах для отримання документів.

Станіслава Назарова, породілля: Это очень удобно, не нужно ехать лишние 80 километров. Тем более с грудничком. Тем более не имея машины. То есть - это очень положительный момент в этом плане.

Ігор Алексєєв, народний депутат, радник міністра юстиції України: Полтавщина серед лідерів в Україні по видачі свідоцтв. Якщо в середньому по Україні цей відсоток складає 25-30%, то на Полтавщині кожне друге свідоцтво про народження отримується безпосередньо в пологовому будинку. І ця цифра приємно вражає.

У кременчужан Максима з дружиною народилася донька Мілана. Молодий тато каже:  відтепер уся бюрократична тяганина з паперами залишилася у минулому, жінка має дбати про малюка та власне здоров’я.

Максим, тато: Великим плюсом можна сказати в нашій ситуації є те, що дружина певний час повинна буде перебувати поруч із дитиною і навіть можливості доїхати до органів реєстрації у неї просто немає. Підпис поставлений в суботу, в понеділок ми вже отримуємо свідоцтво про народження при цьому не бігаючи нікуди.

У перинатальному  центрі народний депутат Ігор Алексєєв  зустрівся з молодими матусями та вручив їм свідоцтва про народження дітей.

Він розповів, як  після народження сина звертався до державної установи, щоб отримати необхідний документ.

Ігор Алексіїв, народний депутат , радник міністра юстиції  України: Я  скориставсь загальним сервісом стандартним, яким мільйони українців користувались : йшли до органів ЗАГСу і там отримували. 

Нині на Полтавщині з початку року в пологових будинках видали  більше 5 тисяч свідоцтв про народження , а це майже половина  від загальної кількості виданих документів.

В Україні  практика видачі документів у пологових  будинках  працює півтора роки. При цьому  головне завдання батьків – заздалегідь  обрати малюкові ім’я, щоб отримати документ за добу після народження дитини.