Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві батьки дітей з особливими освітніми потребами створили громадську організацію

У Полтаві батьки дітей з особливими освітніми потребами створили громадську організацію

2 квітня був Міжнародний день розповсюдження інформації про людей з аутизмом.   Про особливості розвитку дітей з таким діагнозом і ставлення до них розкажуть мої колеги. 

Вікторія Гончар, мама  Дмитрика, який має специфіку у розвитку,  говорить:  він з перших хвилин життя став для неї особливим.

Вікторія Гончар, мама дитини-аутиста: Я знала, що ця дитина буде неподібна на інших, яка матиме свій життєвий шлях  і мені чимось одразу здалося, що він обов’язково досягне певних висот у цьому житті, що  в нього є своя місія і своє призначення.

За словами Вікторії, в нашій країні не готові до спілкування  з такими людьми. Тому йде несприйняття як від педагогів в садочках і школах, так і батьків дітей, які не мають таких  особливостей. Коли їх сприймають, ці діти розкриваються.

Вікторія Гончар, мама дитини-аутиста: Те, що мене дійсно хвилює,бо ми також  відвідували звичайний дитячий садочок і дійсно були там певні проблеми несприйняття, як з боку вихователів, так і з боку батьків діток, яких не мають там специфічних особливостей.

У Полтаві батьки  дітей з особливими освітніми потребамистворили  громадську організацію  - центр розвитку «Дитина і світ». Розповідає мама дитини – аутиста Олена Коломієць.

Олена Коломієць, мама дитини-аутиста: Ми взяли за основу ABA терапію, тому, що вона зараз на першому місці по освіті. Взагалі те, що допомагає нашим дітям. Це поведінковий аналіз, тобто. Потім сенсорна інтеграція з дітьми займаються. Логопед-дефектолог, тобто, все, що потрібно нашим дітям.  

Аутизм у перекладі з грецької – «занурення в себе».   На сьогодні 30% наукових відкриттів у світі зроблено аутистами.