Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

545 юнаків з Полтавщини підлягають весняному призову-2017

545 юнаків з Полтавщини підлягають весняному призову-2017

 «Йти в армію не можна ухилятися». Більше півтисячі юнаків з Полтавщини підлягають весняному призову-2017. Чим цьогорічний відбір відрізняється від попередніх – дивіться далі в сюжеті.

Ухилився від армії – в державній установі не працюватимеш. Це одне із нововведень призову на строкову службу у 2017-му, розповів заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Андрій Ткаченко. За його словами, протягом року планують запровадити електронні картки з інформацією про кожного призовника.

Андрій Ткаченко, заступник військового комісара Полтавського ОВК: Вона знаходиться в загальній базі. І якщо хтось не являється на призов, ігнорує його, і, наприклад, забажає вибути за межі країни, його просто не випустять.

Два прожиткові мінімуми – такий розмір цьогорічної матеріальної допомоги строковикам, повідомив Андрій Ткаченко.

Андрій Ткаченко, заступник військового комісара Полтавського ОВК: 3200 зараз видавати будуть на кожного призовника відповідно постанови Кабміну. Кожна область отримає відповідну по кількості призовників, яких призивають, відповідну суму коштів.

Найбільший недобір призовників на Полтавщині цього року фіксують у Чорнухинському та Пирятинському районах, каже Андрій Ткаченко. Тамтешні військові комісари відмовилися надавати  коментарі – кажуть, забороняє статут.  Натомість це зробив перший заступник голови Чорнухинської районної адміністрації Микола Граменко. За його словами, головні причини недобору – нестача необхідної кількості юнаків та неналежний розшук поліцією тих, хто ухиляється від строкової служби.

Микола Граменко, перший заступник голови Чорнухинської районної адміністрації: Питання розшуку для нашого району стоїть на першому місці. Тому що без проведення цієї роботи в повній мірі ми не можемо виконати поставлені перед нами завдання. І, звичайно, призовний ресурс нашого району малий.

Із 40-ка осіб, які у Чорнухинському районі відповідають призивним критеріям, на строкову службу цієї весни відправляться  8.

Микола Граменко, перший заступник голови Чорнухинської районної адміністрації:  Батьки не дають нам достовірної інформації.   Не допускають нас навіть зайти на подвір’я,  обумовлюючи це чинним законодавством.

До лав Збройних Сил України протягом  квітня - травня 2017-го призвуть 545 осіб. За словами Андрія Ткаченка, в АТО строковиків відправляти не будуть. Анна Комар і Павло Бардиш, Полтавські телевізійні новини.