Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У Петрівці Полтавського району підпал сухостою ледь не спричинив масштабної пожежі

У Петрівці Полтавського району підпал сухостою ледь не спричинив масштабної пожежі

Підпал сухої трави. Через це  у селі  Петрівка Полтавського району погоріли дерева,  ледве не зайнялися будинки та лінія електропередач.  Чи вдалося покарати винних?– дізнавалися журналісти ПТН.

Лідія Ритченко, журналіст: У Петрівці Полтавського районусамовільно спалюють суху траву. Проте загорається не лише вона, а й дерева та будівлі. Місцеві жителі бояться за свої будинки. Зверталися до органів місцевого самоврядування. Проте вони на дії паліїв не реагують.

Голос: Вчора горіло.  А ми приїхали у неділю, то вся ця сторона була вже спалена вся.  А лінія передач могла б загорітися? А до хат дойшло якби?.. Дойшло, єслі б ми не обкошували.  Горить вся мікрофлора, жучки. Я вчора бачив таку ситуацію, в мене на очах сльози. Їжак виліз, попалені в нього лапи, він на асфальт виліз, тікав. В нормальній державі отакого не повинно бути.

Житель села Петрівки Микола Миць розповідає: спілкувався з чоловіком, який начебто зізнався у підпалі сухої трави біля річки.

Микола Миць, житель с. Петрівка (Полтавський район): Я їхав по роботі, бачив горить там біля річки. Вийшов тушити, побачив чоловіка, кажу хто його підвпалив.  - Это я говорит подпалил. – зачем? – ну, чтобы сгорело все.  – Давай, говорю тушить потому, шо провода рядом, сосна, все сгорит – пусть горит.

Микола Іванович каже: звернувся по допомогу до сільської ради, але безрезультатно. Ось що відповів телефоном голова Бричківської сільської  ради Павло Бречко.

Павло Бречко, Бричківський сільський голова: Не готов я нічого сказати. Повноваження в усіх забрали.  – чи звертались до вас місцеві жителі з заявами? – звертались не письмово, а усно. Звертався на відділ поліції є конкретна особа фізична, чи юридична. Яка займається підпалами, вони сказали у нас повноважень нема, ми не можем покарати. Єсть пожежна частина, яка може просто виїхати і відреагувати на пожежу. І на цьому все закінчилося. Ну в сільській радів тоже немає ніяких повноважень, шоб десь когось притягувати до відповідальності.

За словами Миколи Миця, підпал біля річки влаштував місцевий житель Володимир Метюшкін. Проте чоловік не зізнається.

Володимир Метюшкін, житель с. Петрівка:Та хто його знає. Я ж говорю дачи чуть не спалили, там забор хоть.

За останній тижденьна Полтавщині збільшилася кількість підпалів. Лише за одну добу ліквідували 12 пожеж у Чутівському, Козельщинському, Семенівському та інших районах .

Світлана Рибалко, керівник прес-служби ГУ ДСНС України у Полтавській області: Внаслідок пожеж знищено на значних територіях не тільки суху траву, сміття та очерет, а й пошкоджено родин житловий будинок. Також дві господарчі будівлі. У більшості випадків загорання призвело необережне поводження із вогнем громадян.

Загалом в екосистемах області виникло 158 пожеж та одна лісова.