Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Старим речам – нове життя: школярі з усієї України ремонтували меблі та побутові речі

Старим речам – нове життя: школярі з усієї України ремонтували меблі та побутові речі

 «Старим речам – нове життя». Під таким гаслом  провели заключний етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання. Школярі з 24-ох областей України з’їхалися до Полтави,  щоб продемонструвати свої творчі доробки та вміння працювати руками. За їхньою працею спостерігали і наші журналісти.

59 учасників і стільки ж ручних авторських виробів. Тут і предмети побуту, й іграшки з дерева, і зменшені моделі динозаврів. 15-річна Дарія, наприклад, змайструвала поличку і вішалку для рушників.

Дарія Шинкаренко, учасниця олімпіади (с. Хомутець, Полтавська область): Я думаю, я справилась відсотків на 60. (0.42-0.49) Досвід у мене є, але дуже малий. У школі чому мене навчали, ото і весь мій досвід.

Хлопці і дівчата працюють разом, і в цьому – особливість  цьогорічних змагань. Дарія каже: таке нововведення – корисне, адже у хлопців є чому повчитися.

Дарія Шинкаренко, учасниця олімпіади (с. Хомутець, Полтавська область): Нас у школі ніколи не ділили на класи хлопчиків та дівчаток. І от я декілька раз спробувала працювати на станках, і мені це дуже сподобалося. Не знаю, чому, але це мені більше до душі.

Старим речам подаруй нове життя. Таке основне завдання комплексної роботи. Відтак, хлопці ремонтують меблі для дому, дівчата виготовляють здебільшого елементи декору та посуд.

Віктор Ляшенко, викладач трудового навчання СШ № 4 (м. Полтава): Учні отримали певні поламані речі, наприклад, стільчики. І вони повинні виготовити якусь річ, але особливо не змінюючи її призначення. Тобто, якщо це був стільчик, то щоб він стільчиком і залишився, але можна поміняти деякі елементи, які були поламані і прийшли в негодність.

26 учасників стали переможцями олімпіади. Один з них, Едуард з Кіровограда, вдома намагається ремонтувати все сам, а своїми доробками прикрашає власну кімнату.  Конкурсант говорить: трудове навчання має бути основним предметом для кожного хлопця.

Едуард Нетребенко, учасник олімпіади (СШ № 30, м. Кіровоград): Навіщо наймати якихось робочих, щоб вони мені зробили ремонт?! Я сам: зайшов в Інтернет, вичитав там, що і як робити, випиляв якусь там поличку, взяв клей, цвяхи… Все це я навчився в школі.

Нагадаю, заключний етап  35-ої Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання проводили у 3 тури. Відтак, старшокласники демонстрували власні творчі проекти, виконували комплексну роботу і показували теоретичні знання. Анна Комар і Олег Бондаренко, Полтавські телевізійні новини.