Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Безплатні ліки полтавцям за урядовою програмою не видають

Безплатні ліки полтавцям за урядовою програмою не видають

Низку медикаментів хворі на серцево-судинні недуги, бронхіальну астму та діабет мають безкоштовно отримувати  в аптеках з 1 квітня. В Україні стартувала Урядова Програма «Доступні ліки». Чи доступні вони для полтавців, дізнавалися наші журналісти.

15 років Віктор Ткаченко хворіє на астму. Щомісяця на ліки має витрачати більше 200 грн. Каже,  для нього це дорого.

Віктор Ткаченко, полтавець: Я інвалід ІІ групи, то 10 років безкоштовно давали, а тепер не дають. То може тепер дадуть, ну не вірю, що дадуть бо це дуже дорого.

Разом з дружиною пан Віктор прийшов до сімейної амбулаторії на профілактичний огляд. Подружжя говорить: в те, що ліки даватимуть безкоштовно, не вірить, але ініціативі зраділи й  рецепт у лікаря виписали. Пані Людмила страждає на гіпертонію, і також щомісяця витрачає чималу суму на ліки.  

Любов Ткаченко, полтавка: Єслі це дійсно будуть такі ліки, що поможуть, то може і краще для нас пенсіонерів, бо дуже дорогі ліки і купити важкувато.

Бронхіальна астма, серцево-судинні хвороби та діабет –

найпоширеніші  хвороби в світі. Вартість їх лікування, каже в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, має стати доступнішою.

Уляна Супрун,  в.о. міністра охорони здоров’я України: Від першого квітня, хоча це і субота розпочинається програма доступні ліки. Ми допомагаємо тим пацієнтам, які мають специфічні захворювання, які можна лікувати на амбулаторному рівні.

Щоб отримати безплатні медикаменти,  треба взяти в лікаря правильно виписаний рецепт, де вказано не назву препарату, а його діючу  речовину. Видаватимуть їх в аптеці, що бере участь у програмі. Найдешевший засіб можна одержати безплатно. Якщо пацієнт вибере дорожчий препарат – доплатить різницю.

На адресне відшкодування вартості ліків держава виділила півмільярда гривень. Однак в області вони потрапили пізніше 1 квітня. 

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: На Полтавську область передбачається 18 млн. грн. Ці кошти планова з квітня по грудень пропорційно будуть надходити до області. Перший транш ми отримали 3 квітня.

Урядовці у столиці та влада на місцях відзвітували про бездоганну роботу системи, яка мала працювати з початку місяця. А от аптеки виявилися не повністю  готові.

Голос:   Я не могу нічого сказать, бо рецепти виписали, а ліків пока кажуть нема.

Подружжя йде до іншої аптеки

Голос: Ми вам оставляємо номер телефону і ви нам звоните, нам дала врач номер, да позвоните… нічого не доплачувати, ні українські препарати не доплачують.

У Полтаві ініціативу підтримала комунальна мережа аптек і може  її реалізувати до кінця тижня, каже заступник директора Полтавафарм» Сергій Горбань. І додає: перелік препаратів від Міністерства отримали лише вчора, в деяких йде завищена ціна, тому нині ведуть їх відбір. І вже за кілька днів аптеки отримають препарати.

Сергій Горбань,  заступник директора КП  Полтавафарм»: Пройшов аналіз переліку 157 позиції, є ті, які нині не проходять по цінах, ну думаю ціни знизять. Много позицій, которіе нормально когут бути реалізовани, сума відшкодування дійсно велика, все это будет недогрго 2,3,5 грн.

Список безплатних ліків  розмістили на сайті МОЗу, а перелік аптек,  де вони є  - на сайтах місцевих рад. Розпізнати такі аптеки можна  за спеціальною наліпкою.